Huawei satışları yüzleri güldürecek


16 Temmuz 2019 Salı 13:59
Huawei satışları yüzleri güldürecek

Huawei için satış tahminleri olumlu yönde artmaya devam ediyor. Bilindiği üzere ABD hükümeti tarafından şirkete getirilen ticaret yasağının ardından Huawei’nin akıllı telefon satışları Mayıs ayında bu durumdan etkilenmişti. Şirketin geleceği için kısa süreli de olsa bir belirsizlik söz konusu olduğundan satış adetlerinde durgunluk yaşanmaya başlamıştı. Huawei satışları yükselecek gibi görünüyor.

Analistler tarafından Huawei için satış tahminleri artırıldı

Bu haberlere karşı analistler de satış tahminlerini 180 milyon adede kadar düşürerek hızlı bir şekilde tepki vermişti. Fakat şimdi işler düzeliyor ve analistler firmanın çok daha fazla adetlerde satış yapabileceğine inanıyor.

Guo Minghao’ya göre, Huawei bu ayın sonundan önce Google’ın sertifikasyon ve yetkilendirme hizmetlerine tam erişimini yeniden kazanacak. Gelişim, şirketin kısa sürede kolaylıkla Avrupa çapında satışların artmasıyla sonuçlanacak yeni cihazlar çıkarabileceği anlamına da geliyor. Önceden, Minghao 2019’un sonuna kadar 210 milyon ila 220 milyon adet arasında satış rakamı öngörmüştü. Ancak her şey plana uygun giderse, analistler bu yıl 260 milyon akıllı telefon satabileceğine inanıyor. Alternatif olarak, eğer Huawei bu yıl Google’ın sertifikasyon hizmetlerine tekrar erişmeyi başaramazsa bile, şirket yine de 230 milyon adet gibi önemli adette cihaz satışı yakalayabilir.

Satış tahminlerinin olumlu yönde artmasının ana nedeni, şirketin akıllı telefon ticaretinin bu yıl Çin’de önemli ölçüde artmaya devam etmesi olarak gösteriliyor. Ek olarak, markanın orta seviye ve düşük bütçeye hitap eden akıllı telefonlarının satışları da, şirketin çoğu uluslararası pazarda satışlarını hızla artırıyor.

Huawei cephesinden yapılan bazı açıklamalar, bu yıl içinde Samsung’u geçemeyeceklerini itiraf eder nitelikteydi. Ayrıca şirket tarafından yapılan yeni açıklamalarla da bu düşünce desteklendi. Ancak tüm bu olumlu işaretler göz önüne alındığında, Huawei için, gelecek yıl bu hedefe ulaşmak hâlâ mümkün gibi görünüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Huawei satışları yüzleri güldürecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei satışları yüzleri güldürecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei satışları yüzleri güldürecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  2. 2 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  4. 4 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  5. 5 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  6. 6 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  7. 7 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  8. 8 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  9. 9 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  10. 10 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?