Okunma

Huawei Türkiye AR-GE Merkezi dünyada bir ilki başardı!


06 Aralık 2018 Perşembe 14:02
Huawei Türkiye AR-GE Merkezi dünyada bir ilki başardı!

Huawei Türkiye AR-GE Merkezi20-21 Kasım 2018 tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenen 26. Uluslararası Haberleşme Forumunda  “5G’de milimetre dalga boyu ve görünür ışık haberleşmelerinin hibrit uygulaması” başlıklı konferans bildirisindeydi.

Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi yeni çalışmalarını tanıttı!

TechInside‘ın haberine göre, Yeni nesil 5G ağlarda kullanılması planlanan milimetre dalga boyu ile son dönemde dünyada birçok araştırmacının ilgisini çeken görünür ışıkta haberleşme teknolojilerinin hibrit kullanımıyla ilgili yaptıkları çalışmalar herkesin beğenisini kazandı.

Bu çalışma özellikle kapalı alanlarda  kullanılması düşünülen bu iki teknolojinin beraber çalışarak kullanıcıya yüksek hızda veri sağlayabileceğini gösterdi. Çeşitli senaryolarla sonuçların sunulduğu çalışmada, yaklaşık 250 metre karelik bir alanda 50 kullanıcının servis aldığı durumda kişi başına saniyede 600 Megabit veri hızına ulaşılabileceği, Huawei Türkiye AR-GE Merkeziekibinden 5G Araştırma Mühendisi Oğuz Ülgentarafından paylaşıldı.

HUAWEI Türkiye AR-GE Merkezi dünyada bir ilki başardı!

Yapılan araştırmayla birlikte, dünyada ilk kezbu iki teknolojinin beraber kullanımına dair performans sonuçlarının sunulduğu bir çalışmaya imza atılmış oldu. 5G ve ötesi haberleşme ağlarında bu iki teknolojinin beraber kullanımının ülkemizde ve dünyada yaygın şekilde görülebileceği belirtilirken, bu konuda çalışmaların devamının geleceğinin sinyalleri verildi. Çalışmanın devamı olarak, kullanılan algoritmaların geliştirilmesinin ve literatürdeki diğer algoritmalarla kıyaslanmasının hedeflendiği sunum sonunda belirtildi.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Huawei Türkiye AR-GE Merkezi dünyada bir ilki başardı!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Herseyden once bir huawei kullanicisi olarak serviz aginizin yavas islemesine dikkat cekmek istedim urunumu garantiye gondermek istedim ama halabir cvp alamadim

" Huawei Türkiye AR-GE Merkezi dünyada bir ilki başardı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei Türkiye AR-GE Merkezi dünyada bir ilki başardı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei Türkiye AR-GE Merkezi dünyada bir ilki başardı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "