Huawei Türkiye pazarında büyümeye devam ediyor!


29 Eylül 2018 Cumartesi 17:30
Huawei Türkiye pazarında büyümeye devam ediyor!

Son zamanların yükselişe geçen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei Türkiye pazarında da başarılı grafiğini sürdürmeye devam ediyor.

Huawei Türkiye pazarında başarıdan başarıya koşuyor!

Bugün yayımlanan bir rapora göre Huawie‘nin Türkiye’deki pazar payının verileri kullanıcılar ile paylaşıldı. Yayımlanan verilere bakacak olursak Huawei Türkiye pazarındaki payını geçtiğimiz yıla göre oldukça üst seviyelere taşıdığı gözlemleniyor.

Uluslararası analiz kuruluşu GfK’nın açıklamış olduğu verilere göre Huawei’nin, bir yıldan kısa bir süre içerisinde akıllı telefon segmentindeki pazar payını önemli ölçüde arttırdığının altı özellikle çiziliyor.

Ağustos 2017‘de yüzde 3,2 olarak açıklanan Huawei‘nin Türkiye akıllı telefon kategorisindeki pazar payının Ağustos 2018‘de yüzde 21,3 seviyesine yükseldiğine de şahit olmaktayız.

Huawei Türkiye

Bu rakamların önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan yeni Huawei akıllı telefonları ile birlikte, daha üst seviyelere çıkacağı da ön görülüyor.

Huawei‘nin izlemiş olduğu başarılı satış strateji ile birlikte Türk kullanıcıların takdirini kazanmış durumda. Açıklamalarda bulunan Huawei Türkiye Tüketici Ürünleri İş Birimi Ülke Müdürü Seth Wang;

“Türkiye’de akıllı telefon pazarında farklı dinamiklerin de etkisiyle önemli bir rekabet ortamı söz konusu. Ülkenin genç nüfusu, güncel teknolojiyi ve bu alandaki ürünleri yakından takip ediyor.

Özellikle fotoğraf alanında son dönemde Huwaei’nin yarattığı fark ve bununla beraber ortaya koyduğumuz stil sahibi, güçlü, hızlı, akılcı ürünler, tüketicinin de dikkatini her gün daha fazla çekiyor. Gerçekleştirdiğimiz global iş birlikleri ile birlikte, yapay zeka gibi katma değerli özellikler de yine bu başarıda pay sahibi olduğunu düşündüğümüz diğer unsurlar.

Aynı zamanda iletişim teknolojilerinde de küresel bir lider olan Huawei’nin akıllı telefonlarına da yansıyan bu teknolojisi hem Türkiye’de hem de dünya genelinde bu yükselişin sürmesinin bir diğer itici gücü olacaktır. Huawei olarak tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak ve gerçek ihtiyaçlarına odaklanan, şık ve akılcı ürünler sunmaya devam edeceğiz.”   ifadelerine yer verdi.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
18 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Teknoloji mağazalarına gidip Huawei marka ürünlere baktığınız zaman ne kadar başarılı ürünler ortaya konduğunu zaten göreceksiniz. Ben de Huawei kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Teşekkürler Huawei…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

iPhone’un fiyat yükselişinden sonra insanlarımız yeni telefonları keşfetti bence en önemli konu bu kimse yeni iPhone XS Max alamayacağını bildiği için Huawei Mate 20 Pro yu daha çok takip ediyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Birde Türkiye’ye kapalı olan servisleri açsa daha iyi olacak.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Döviz fiyatlarından dolayı artık iPhone ve samsung alınamaz; eğer Huawei de aynı fiyat politikasını uygulamazsa; emin olun çok tutulur, çok satar.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Olmayan özellikleri var gibi gösteren. Çalışanlarına sabahtan akşama kadar yalan anlatmasına izin veren çançinçun ürünü. Günahımı vermem..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Her zaman üçüncülük maçına çıkardı. Şimdi finale çıktı şampiyonluğa oynuyor. Bir zamanların şampiyonu iPhone ise xıaomı ile üçüncülük-dördüncülük maçına çıkıyor. Tebrikler Huawei çünkü bunu hakettin.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Fiyat performans açısından hızlı telefonlara sahip diyebiliriz lakin kur fiyatlarindan huaweide etkilendi satışlarda düşüş olacağı kanaatindeyim..

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Benim gibi Parası olmayıp alamayanlarida eklerseniz o 21.3 olur sanirim bi 30 35 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Evet bunun farkına varıp tüm servislerini kullanıma açtılar. Bizde kendilerinden çok memnunuz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Honor 10 kullanıyorum coooook memnunum 20 su çıkarsa kesin geçerim honor serisine iPhone 7 den sonra bu cihaza geçtim arada muazzam bir kalite farkı var teşekkürler Huawei

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Büyüse ne olur daha cloud servisi ve market Türkiye de kullanılmıyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Adamlar çakmasını yaparken dalga geçiyordu millet Çin malı diye adamlar inadına yaptı pazara girdi tebrik etmek lazım ben 4 yıldır huawei kullanıyorum çok başarılı fiyatlar ise orta sekment e hitap ediyor iphone gibi uçuk değil öyle

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Çin malı kalitesiz ürünler. Bizzat test edildi onaylandı üç kuruş etmiyorlar. Özellikle Honor bedava olsa alınacak telefon değil.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

çıldırabilirsin istediğin kadar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

HUAWEI Mate 10 pro 6 aydır kullanıyorum şimdiye kadar hiç bu kadar memnun olmamıştım iPhone kullanan arkadaşım bile huawei p20 pro aldı o huawei kötülüyolar o kadar telefon kullandım bu kadar sağlam görmedim şarj sıkıntısı yok fotoğraf çekimi mükemmel sadece markaları var huawei hepsini halt edecek ediyorda

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Çin malı dandik diyenler iPhone da Çin de üretilir önemli olan üretimin kalitesidir .

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

56 yaşındayım. 70 lerde lise öğrencisiyken elektronik ürün konuşuldumu JAPON = TAPON denilirdi. Yaşı 30 un altında olan elektronik sever genç kardeşlerim bilmezler bunu.

Bugün artık kimse japon elektroniğinin kalitesini tartışmıyor. Çin içinde benzer bir süreç işliyor. Adamlar birinci aşama Taklit’i aşalı çok oldu, artık odaklandıkları konularda kaliteli tasarımlar yapıyorlar. 5-10 yıl içerisinde üçüncü aşamaya yani kendi geliştirdikleri yüksek teknolojiyle yüksek kaliteli ürünlere geçmelerini şaşırmayacağım.

Huawei ye gelince hi-silicon gibi bir chip tasarım ve geliştirme şirketine sahip ve “kirin” gibi özgün mobile chip geliştirebilen bir firmadan bahsediyoruz
Önceki telefonlarını tanımıyorum ama şu anki modelleri hiçte yabana atılmayacak telefonlar.

Kendi açımdan bir yurtdışı seyahatte telefonumu kaybetmem dolayısıyla birazda artmış olan dövizin etkisiyle Huawei ile tanıştım
Samsung dan geçen biri olarak ilk anda biraz şüpheyle yaklaşmama rağmen yeni telefonumu çok sevdim. Y7 modelini kullanıyorum Parmak izi, yüz tarama, göz tarama dahil bütün üst seviye telefon özellikleri gayet makul bir fiyata sunulmuş ve tıkır tıkır çalışıyor.

Yurtdışındaki teknoloji mağazalarında da bir Samsung veya iPhone kadar yaygın bulunur olmuş. Kanaatimce Huawei gümbür gümbür geliyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

XiaoMi geliyor huawei titriyor.

" Huawei Türkiye pazarında büyümeye devam ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei Türkiye pazarında büyümeye devam ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei Türkiye pazarında büyümeye devam ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 GeForce Now kullanıcılarına Türkiye müjdesi! GeForce Now kullanıcılarına Türkiye müjdesi!
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik