Huawei Türkiye’den geliştiricilere 50 milyon TL destek


18 Şubat 2020 Salı 15:13
Huawei Türkiye’den geliştiricilere 50 milyon TL destek

Huawei Developer Day (HDD) etkinliği, Türkiye’de ilk kez düzenlendi. Etkinliğe katılan şirketler Huawei Mobil Servisleri (HMS) süreci hakkındaki deneyimlerini paylaştı. Ek olarak, etkinlikte Türk geliştiricilere ayrılan ödenek, bonus ve ödüller de açıklandı.

Huawei Developer Day katılımcıları ağırladı

Turkcell, DenizBank, Netmera ve Mobiscus gibi firmaların katıldığı etkinlikte şirketler, HMS sürecindeki deneyimlerini aktardı. Huawei Türkiye’nin, geliştiriciler ve tüketiciler arasında HMS’i yaygınlaştırması için ayırdığı bütçe de günün önemli konu başlıklarından biri oldu.

Etkinlikte konuşan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, “Türkiye, HMS gelişimi için dünyanın merkez ülkelerinden biri oldu ve yine Türkiye denizaşırı ülkeler için Ar-Ge Merkezi üssü olacak. Ve size, Türkiye için hali hazırda 50 milyon TL destek primi ayırdığımızı söylemek istiyorum” dedi.

Wang’ın ardından sözü alan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Mobil Eko Sistem İş Geliştirme Müdürü Kaan Arlı ise “1+8+N uzun dönem stratejisi, üçüncü parti şirketlerin de iştirakleri ile birlikte çok daha geniş ve kapsamlı bir hale gelecek” dedi.

HMS entegrasyon süreci, oluşturulan workshop alanlarında canlı olarak deneyimlendi. Katılımcılar, canlı kodlama oturumu ile uygulamaların HMS ile nasıl entegre edildiği konusunu uzman yazılım mühendisleri ile deneyimleme fırsatı buldu. Geliştiriciler, HMS Core’u kullanarak ürünlerini Huawei ekosistemine nasıl kolayca entegre edebileceklerini ve Huawei’nin ortaklarının uygulamalarını AppGallery’den indirilebilir hale getirecek araçları incelediler.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Huawei Türkiye’den geliştiricilere 50 milyon TL destek”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Instagram, whatsapp,youtube yok. malesef işin zor huawei.

  1. Anonim dedi ki:

   Sen de amma cahilsin bunları yüklemek basit androidde çare tükenmez bıdık

 2. Anonim dedi ki:

  %51 ini akp hükümeti vergi olarak keser

" Huawei Türkiye’den geliştiricilere 50 milyon TL destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei Türkiye’den geliştiricilere 50 milyon TL destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei Türkiye’den geliştiricilere 50 milyon TL destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "