Okunma

Huawei ve Audi’den Büyük İşbirliği


29 Mayıs 2015 Cuma 18:00
Huawei ve Audi’den Büyük İşbirliği

Akıllı telefonların günlük hayatımızdaki kullanım yeri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Artık yeni model araçlarda kullanılan CarPlay ve Android Auto gibi sistemler sayesinde, akıllı telefonların araç içerisindeki kullanım kolaylığı da hatırı sayılır derecede artmış durumda.

Bunun haricinde bazı firmalar aralarında yaptıkları anlaşmalarla, araç içerisinde daha farklı bağlantı opsiyonları da sunuyorlar. Bu anlaşmalardan sonuncusu ise devam etmekte olan CES Asia 2015‘te Audi ve Huawei arasında imzalandı.

Yola Çıkınca İnternetsiz Kalmayın

Huawei’nin LTE modülleri yeni Audi Q7 SUV modeli için TDD-LTE ve FDD-LTE standartları çerçevesinde 2G, 3G ve 4G bağlantı desteği sağlayacak. Kullanıcılar bu ortaklıkla, 100Mbps’ye ulaşan yüksek hızda veri transferi ile birlikte, internet odaklı özellikler eşliğinde,gelişmiş bir sürüş keyfi yaşayacak.

15-05/29/intro1-1432902280.jpg

Huawei‘nin yetkili isimlerinden Richard Yu konuyla ilgili olarak “Bağlantılı araç teknolojilerinde uçsuz bucaksız fırsatlar söz konusu. Audi Group’la bu alanda işbirliğine gitmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Huawei, Audi gibi sektör lideri otomotiv şirketleri ile gerçekleştirdiği işbirliği ile yeni nesil otomobiller için, en iyi bağlantı servisleri ve çözümlerini sunmayı amaçladığını bir kez daha ortaya koydu. Otomobillerle, akıllı telefonlar, giyilebilir teknolojiler ve insanlar arasında, bugüne dek eşi benzeri görülmemiş bir bağlantı deneyimi ve sürüş keyfi bizleri bekliyor” dedi.

Otomobiller, akıllı telefonlardan ve giyilebilir teknolojilerden sonraki iletişim araçları olma yolunda hızla ilerliyor. Sektör raporları, 2020 yılına kadar, otomobillerin %90’ının internet bağlantısına sahip olacağını ve nesnelerin interneti segmentinin en önemli parçası olacağını işaret ediyor.

:: Sizce otomobillerde internet bağlantısı gerçekten gerekli mi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Huawei ve Audi’den Büyük İşbirliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei ve Audi’den Büyük İşbirliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei ve Audi’den Büyük İşbirliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "