Okunma

Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük geliyor


18 Ağustos 2019 Pazar 10:30
Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük geliyor

Akıllı telefonlar piyasasına damgasını vuran Huawei, daha önce tecrübeli olduğu akıllı gözlük alanında yeniden ataklara başladı. Huawei’nin bazı akıllı telefon modelleri, sanal gerçeklik gözlükleri ile uyumlu bir halde çalışıyor. Buradan hareketle Çinli ekibin yeni planları neler?

Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük modellerine patent alındı

Huawei, 26 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirdiği P30 Pro lansmanı sırasında Güney Kore menşeli gözlük markası Gentle Monster ile bir iş birliği içerisinde olduğunu açıklamıştı. Çinli firma, bu iş birliğini sanal gerçeklik gözlükleri ve artırılmış gerçeklik gözlükleri üretmek için yaptığını söylemişti.

huawei vr gözlük

Bu iki proje için de birer marka patenti başvurusunda bulunan ekip, istediğini aldı. Daha önce Mate 30 serisi için sinema fotoğrafçılığı adına böyle bir adım atan telekomünikasyon markası, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi ve İngiltere Fikri Mülkiyet Ofisi tarafından destekleniyor.

Akıllı gözlük üretimini devam ettirmek isteyen marka, Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük projeleri hakkında pek fazla bilgi vermedi. Sanal ve artırılmış gerçeklik gözlüklerinin 6 Eylül 2019 tarihinde düzenlenecek olan 2019 Uluslararası Elektronik Fuarı etkinliğinde (IFA 2019) tanıtılması bekleniyor.

Son olarak Huawei, IFA 2019’da tanıtım yapacağına dair herhangi resmi bir açıklama yapmadı. Ses etkileşimine duyarlı olacağı düşünülen akıllı gözlükler, çift mikrofon ve çift hoparlör ile desteklenecek. Ayrıca gözlüklerin bir de ses asistanı olacak.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük geliyor”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Samsung en iyisi başka yok

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Samsungun zaten var kaliteli sanal gözlüğü çin malına gerek yok

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  HUAWEİ haberleri görünce okumuyorum taklitçi plastik malzemeli emek hırsızı samsung ne yaparsa plastik malzemesi ile samsungun emeğini çalıyor kendin biseyler yap HUAWEİ çöpü battın hala uğraşıyorsun

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Huawei şaşırdı artık

" Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei VR gözlük ve Huawei AR gözlük geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "