Okunma

Huawei’den üç pazar için üç laboratuvar


25 Kasım 2016 Cuma 13:50
Huawei’den üç pazar için üç laboratuvar

Huawei, geniş bant araştırmaları için üç büyük pazarda, üç farklı laboratuvar kuruyor. Araştırmaları hızlandırmak adına AR-GE üzerinde yapılan yatırım da artıyor.

Huawei Başkan Yardımcısı ve Dönüşümlü CEO’su Ken Hu açılış konuşmasında; operatörlere, uygulama merkezli ağlar oluşturma ve açık ekosistemler kurulması için yardım istedi.

16-11/25/huawei-xlabs.jpg

Huaweri AR-GE çalışmalarını hızlandırıyor

Hu, bu çalışmaları desteklemek amacıyla operatör, teknoloji sağlayıcılar ve dikey endüstri ortaklarının bir araya gelecekleri yeni araştırma platformları olacak X laboratuvarlarının kurulduğunu da duyurdu.

İnsanlar ve nesneler için milyonlarca yeni uygulama arasında bağlantı kurabilmek için geleceğin şebekelerinin gelişmiş bağlantı, geliştirilmiş ağ performansı ve yeni hizmetler için yeni teknolojiye ihtiyacı vardır.

Video hizmetlerine daha iyi bir desteğin ötesinde nesneler arasında bağlantı için geniş alan IoT teknolojisi ve araçlararası bağlantı için hücresel V2X teknolojisini şebekelerin devreye geçmesi gerekiyor. İşte X laboratuvarları tam bu noktada devreye giriyor.

Videonun dışında, ikinci büyük fırsatın ise ev pazarında olduğuna dikkat çeken Hu, “Günümüzde dünyada yaklaşık 2 milyar civarında hane bulunmaktadır. Bunlardan 1.3 milyarının geniş bant bağlantısı, 300 milyonunun ise 10Mbps’den daha düşük hızda bağlantısı vardır. Bu 1.6 milyar hane, kablosuz geniş bant için ideal bir pazardır.” diyerek araştımaların yönü hakkında da ipuçları verdi.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Huawei’den üç pazar için üç laboratuvar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bir zahmet hızlandırsın AR-GE. çalışmalarını

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Huawei basarili ama islemcileri gucsuz kaliyor rakiplerine gore umarim islemcilerinide guclendirir

" Huawei’den üç pazar için üç laboratuvar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Huawei’den üç pazar için üç laboratuvar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Huawei’den üç pazar için üç laboratuvar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "