Okunma

Hürriyet’ten girişimlere destek


16 Mayıs 2017 Pazar 11:56
Hürriyet’ten girişimlere destek

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen ve en iyi girişimlerin seçildiği The Pitcher 2017‘de Hürriyet CEO’su Çağlar Göğüş, Hürriyet, Doğan Holding çatısı altında bulunan Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ ile birlikte dijital girişimlere yatırımlar yapmayı hedefliyor.

Yayıncılık ve iletişim için yatırım desteği

Ürünleri ortaya çıkmış ve pazar konumlandırmasını tamamlamış orta ölçekli dijital girişimlere farklı ortaklık modelleri ile yatırımlar yapmayı hedeflediklerini ifade eden Göğüş şunları söyledi:

“Girişimcilere ürünlerini sitelerimizde test etme imkanı sunarak, global büyüme konusunda hızlandırıcı etki edebileceğimizi düşünüyoruz. Yatırım yapmak istediğimiz girişimlerin Hürriyet’in mevcut iş modeline destek olmasını istiyoruz”

17-04/16/hurriyet-ceo-caglar-gogus.jpg

Peki, hangi alanlarda yatırım yapılacak? Hürriyet’in yatırım yapmayı hedeflediği sektörlerin başında içerik, reklam, yayıncılık ve iletişim teknolojileri, seri ilanlar ve ilgili pazar yerleri geliyor.

Yatırım yapacakları girişimlerin bulundukları seviyeyi anlatan Göğüş, “Fikir ve tasarım aşamasını tamamlamış ve bir ürün veya servisi hayata geçirmiş dijital girişimlere odaklanıyoruz. Kullanıcıya minimum özelliklerle değer katabilen (MVP) ürünleri hazır olan ve büyümeye başlamış olan dijital girişimlerle ilgileneceğiz” diye konuştu.

:: Çağlar Göğüs’ün söylemleri hakkında neler düşünüyorsunuz?


yazarEmin Çıtak

Tamriel’in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “Hürriyet’ten girişimlere destek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Doğan grubumu yapacakmış?

Yorum yazın

Geri bildirim