Okunma

HyperloopTT firmasının yolcu kapsülü ortaya çıktı


03 Ekim 2018 Çarşamba 19:14
HyperloopTT firmasının yolcu kapsülü ortaya çıktı

HyperloopTT full ölçekli ilk yolcu kapsülünü tanıttı. Firma bu kapsülle gelecekte yolcuları 750 mph hızla taşımayı düşünüyor.

HyperloopTT’nin kapsülü 2019 yılında hazır

Şirket, kapsülü üretimine başlandığı yer olan Fransa Toulouse’a taşımayı düşünüyor. HyperloopTT’nin bildirdiği üzere bu kapsül 2019 yılında yolcu taşımaya hazır hale gelmiş olacak.

HyperloopTT firmasının yolcu kapsülü ortaya çıktı

HyperloopTT

Hyperloop firmasının “Quintero One” isimli kapsülü 105 feet boyunda ve yaklaşık 5 ton ağırlığında. Tamamen şirketin kendi geliştirdiği bir kompozit malzeme olan “Vibranium” dan yapılmış. Şirketin açıklamalarına göre bu materyal alüminyumdan sekiz kat daha güçlü bir malzeme. Çeliğe göre ise 10 kat daha dayanıklı bir yapıya sahip.

Şu anda bu sektör daha çok yeni ve oldukça ilerleme kaydedilmesi gerekiyor. Bunlar daha çok önümüzdeki yılların projeleri olarak düşünülebilir.

Şu andaki teknoloji

Şu an da bir kapsülle ulaşılmış olan en yüksek hız saatte 284 mil. Bu arada şirket minyatür bir sistem üzerinde testlerine devam ediyor. Aynı zamanda Tesla firmasının da  yine bu alanda bazı çalışmaları mevcut. Musk’a göre bu gelecekte başarılı olacak olan bir proje.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “HyperloopTT firmasının yolcu kapsülü ortaya çıktı”

  1. mehmet dedi ki:

    ne var yani bizde de zikirmatik yapiliyor hem daha faydali 🙂

    1. Anonim dedi ki:

      Zikirmatikler Çin malı

" HyperloopTT firmasının yolcu kapsülü ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HyperloopTT firmasının yolcu kapsülü ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HyperloopTT firmasının yolcu kapsülü ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "