Okunma

HyperSpace ile Daha Kıvrak PC


12 Temmuz 2008 Cumartesi 21:00
HyperSpace ile Daha Kıvrak PC
BIOS üreticisi Phoenix tarafından geliştirilen HyperSpace, bilgisayarınıza bir işletim sistemi daha kazandırıyor. Sistem açılışında yüklenen HyperSpace, Wİndows ve benzeri işletim sistemlerine gerek kalmadan birçok işinizi görmeye yarıyor. Bu işi yapan birçok indirgenmiş Linux türevi mevcut, peki esas maharet nerede? HyperSpace‘in en büyük özelliği işletim sistemi yüklenmeden önce çalışması ve sonrasında çalışmaya devam etmesi. Bu katman özel birkaç yeteneği de beraberinde getiriyor.

HyperSpace ile Neler Mümkün?

HyperSpace gelişmiş bir BIOS olarak düşünülebilir (ama sadece gibi, öyle değil). Sistem açılışında yüklenen ve işletim sisteminin bazı özelliklerini kopyalayabilen sistem aynı zamanda işletim sisteminden bağımsız olarak arka planda sistem yönetim özelliklerini çalıştırıyor olabilecek.

Pazartesi günü NEC ile beraber duyurulacak olan HyperCore isimli uygulama, Intel’in vPro yönetim özelliklerinin kullanılması için güvenli ve etkili bir ara katman sağlıyor olacak. HyperCore olarak anılan bileşen yazılımsal bir yönetim paneli durumunda ve HyperSpace sisteminin çalışmasını sağlıyor

Bilgi için: Phoenix
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" HyperSpace ile Daha Kıvrak PC konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere HyperSpace ile Daha Kıvrak PC ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda HyperSpace ile Daha Kıvrak PC ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "