Okunma

Hyundai DP-79U İnceleme


02 Temmuz 2009 Perşembe 14:23
Hyundai DP-79U İnceleme

Artık birçoğumuzun fotoğraf makinesi var ve bir yıl boyunca binden fazla fotoğraf çekiyoruz. Her anı yakalamaya çalışıyoruz. Bunların tümünü baskıya verdiğimizi düşünürsek büyük bir külfet sırtımıza binecek. Tabii ki birde bu bastırdığımız resimleri saklama sorunu var. Sakladığınız yerde koruma sorunu var. Var da var. Ama resimleri hem dijital ortamda saklayıp hem de düzinelercesini masanızın üstünde görmek istiyorsanız bir dijital fotoğraf çerçevesi almanız gerekiyor.

Bu sayede çektiğinizin fotoğrafları baskıya vermenize gerek yok. Yapacağınız tek şey Dijital Fotoğraf Çerçevesi içersindeki depolama birimine veya bir SD kart ile çektiğiniz fotoğrafları çerçeveye koymak. Bu sayede fotoğrafları slayt biçiminde görebiliyorsunuz.

Son ürünlerden biri de Hyundai markasına ait. DP-79U adındaki ürün 7 inç TFT LCD ekrana sahip. Bu LCD ekranın çözünürlüğü ise 480 x 232 piksel. Bu tarz bir ekran için çözünürlük yeterli. Ürünün dahili hafıza oldukça ufak. İçersine sadece 4 resim alabiliyor. Yani ürünün dahili hafıza şu kadar diyemiyoruz. Çünkü yok denecek kadar az. Ama Hyundai bunun da çözümünü ürün üzerindeki diğer bağlantılar ile gidermiş. Kullanıcıları dahili hafızaya mahkum bırakmamak için ürün üzerine Kart yuvası ve USB arabirimi eklemiş.

Kart yuvasının desteğine baktığımızda, SD ve MMC kartların bu yuva üzerinde kullanılabildiğini görüyoruz. USB arabirim üzerinden ise çerçeveye USB bellek bağlayabiliyorsunuz. Şunu belirtmemizde fayda var Hyundai DP-790U’nun taşınabilir sabit disk desteği yok. Ürünün biçim desteğine baktığımızda sadece resim dosyalarını desteklediğini görüyoruz. Bunlar JPG, BMP ve GIF.

Ürün üzerindeki yazılım sayesinde resimleriniz üzerinde oynama yapabiliyorsunuz. Resim kopyalama veya silme işlemlerini destekleyen yazılımın animasyon özellikleri de bulunuyor. Slayt Gösterim, daraltma, zum ve döndürme animasyonları destekleyen yazılım oldukça hızlı sunumlar gerçekleştirebiliyor. Yazılımın ayrıca saat ve takvim desteği de bulunuyor.

5 watt güç tüketimi yapan Hyundai DP-79U harici bir adaptör ile çalışıyor. Ürünün garanti süresi ise 24 ay.

Teknik Özellikler

Ekran Boyutu 7 inç

Çözünürlük 480 x 234 piksel

Video Özelliği Yok

MP3 Özelliği Yok

Batarya Yok

Resim Dosya Biçimi JPEG, BMP, GIF

Video Modu Yok

Hafıza Kartı Desteği SD, MMC

Dahili Bellek Yok

Uzaktan Kumanda Yok

:: Dijital Fotoğraf çerçeveniz var mı?

yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Hyundai DP-79U İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hyundai DP-79U İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hyundai DP-79U İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "