Hyundai’den elektrikli otomobil için otonom şarj!


05 Ocak 2019 Cumartesi 19:00
Hyundai’den elektrikli otomobil için otonom şarj!

Hyundai, elektrikli otomobil sektöründe önemli yatırımlar yapan firmalardan biri. Güney Koreli firma, Kia ile birlikte geliştirdiği yeni bir otonom şarj uygulamasıyla sektörde fark yaratmanın peşinde.

Elektrikli otomobiller hayatımıza yavaş yavaş girmeye başladı. Beklentiler elektrikli otomobillerin 2020 yılında otomobil piyasasında önemli bir pazar payına sahip olacağı yönünde.

Hyundai elektrikli otomobil için nasıl bir otonom şarj imkanı sunacak?

Markanın geliştirdiği bu otonom şarj özelliği bir tür otonom vale hizmeti olarak görülebilir. Peki ama bu sistem nasıl çalışacak?

Sürücü bir uygulama sayesinde elektrikli otomobil şarj durumunu anında öğrenebiliyor. Şarjı azalan otomobilin dolmasını istediğinizde, araç en yakın şarj istasyonuna hareket ediyor.

Aracın şarjı dolduğunda size haber veriyor ve en yakın otopark alanına yöneliyor. İşiniz bitince aracınızı da bu sistem sayesinde bulunduğunuz yere çağırabiliyorsunuz.

Tabii ki burada otoparkların içinde yer alacak elektrikli şarj istasyonları gibi bir uygulamada dikkat çekiyor. Hyundai ve Kia‘nın beraber geliştirdiği bu teknolojinin 2020 yılı sonrasında hayatımıza girmesi bekleniyor.

Burada hem otonom sürüş teknolojilerinin iyileştirilmesi hem de elektrikli otomobillerin yaygınlaşarak şarj istasyonu sayısının artması gerekiyor.

Videoya bakılırsa Hyundai prizlerle kurulu bir sistemden çok kablosuz şarj istasyonlarının yer aldığı bir geleceği düşlüyor.

Türkiye‘de ise tarihi tam olarak belli olmasa da bu yıl içinde Tesla‘ya ait ilk elektrikli şarj istasyonlarının açılması bekleniyor.

Yine yerli bir çok akaryakıt istasyonu çoktan elektrikli otomobiller için şarj noktalarını devreye sokmaya başladı. Hatta bazı otoparklarda bile şarj noktaları bulmak mümkün.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Elektrikli otomobil gerçekten de benzinli otomobillerin yerini alabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Hyundai’den elektrikli otomobil için otonom şarj!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok yakın bir gelecekte önce dizel sonra benzinli araçlar bitecek.. Çoğunluk elektrikli araçlar olacak..

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  çoook geç kalınmış bir karar su akar Türk bakar, 10 na alır 40 ka satar ve çoook Züğürt Zengin Olup 2071 de yazıklar ım olsun bu millete kendi Bayraynın Altıda bu millet, e halağ Kölelik yapsın, diğer Ülkeler, e 2071

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  belki 2030 yılında yarı yarıya olacak gibi bana göre. 2030dan sonra doğrudan sektörün hakimi elektrikliler olacak. ne de olsa petrolünde bir ömrü var bitecek.

" Hyundai’den elektrikli otomobil için otonom şarj! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hyundai’den elektrikli otomobil için otonom şarj! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hyundai’den elektrikli otomobil için otonom şarj! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)