Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi!


07 Ekim 2020 Çarşamba 15:35
Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi!

Otomobil sektöründe belirli bir konumda olan Hyundai, on yıl içerisinde uçan araba serisini planlayarak uçan araba arayışını hızlandırıyor. Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi!

Hyundai ilk uçan arabası 2028’de havalanması planlanıyor

Kentsel hava ulaşım birimi başkanı Jaiwon Shin, Hyundai Motor Group’un metropol bölgelerde beş veya altı kişiyi taşıyacak modeller ve şehirler arasında uçmak için daha büyük bir versiyon   geliştirdiğini söyledi. Şirketin 2028’de pazara girmeyi beklediğini de belirtti.

Kentsel hava ulaşım birimi başkanı Jaiwon Shin, “Yolda sürekli trafikte sıkışıp kalan insanlar, hava araçlarıyla hareket etmenin ne kadar rahat olduğunu anlayacaklar, işte o zaman talebin patladığını göreceğiz.” dedi.

Düzenleyici ve güvenlik engellerinden etkilenmeyen otomobil üreticisi ve girişim şirketi, uçan arabalar ve paket taşıyan insansız hava araçlarıyla ulaşım endüstrisini bozmaya çalışıyor. Morgan Stanley analistleri ve en yüksek beklentilerine göre, bu tür bir teknolojinin 2040 yılına kadar 2.9 trilyon dolarlık bir sektöre yol açabileceğini tahmin ediyor ve en kötümser değeri bile 615 milyar dolar olarak belirledi.

Hyundai, Uber Technologies Inc. ile birlikte geliştirdiği uçan araba konseptini bu yılın başlarında Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sergiledi. Şirket, 2035 civarında otonom hale gelmeden önce Uber gibi hizmet sağlayıcıların sürücücüleri başlangıçta bu araçları kullanabilecek.

Önümüzdeki yıllarda, endüstri ve düzenleyiciler, ne tür bir pilot lisansının gerekli olduğu ve kaza olasılığının nasıl ortadan kaldırılacağı veya en aza indirileceği gibi soruları ele almalıdır. Araçların uçak ve helikopter trafiğine karışmamasını sağlamak için yeni kurallar ve altyapı gerekiyor.

Kentsel hava ulaşım birimi başkanı Jaiwon Shin şu sözleri de ekledi;

Bazı uçan arabaların 2023 gibi erken bir zamanda piyasaya çıkabilir ancak Hyundai’nin daha fazla altyapının inşa edildiği ve halkın farkındalığının arttığı 2028’i hedeflediğini söyledi. Hyundai, erken müşterileri çekmek için güvenliği ana odak noktası olarak tutarken, araçların maliyetini ve gürültü seviyesini düşürmeye çalışıyor. İnsan taşıyıcılarının yanı sıra, ürün taşımak için tasarlanmış 300 kilo kapasiteli bir model üzerinde çalışıyor. Şirket, hava araçlarını nerede üreteceğine veya ilk olarak nerede tanıtacağına karar vermedi. Hyundai’nin hizmet sağlayabilen ve bir hava aracı ekosistemi için altyapı oluşturmaya yardımcı olabilecek küresel bir satış ağına ve birimlerine sahip olmasından faydalandığını söyledi.

Grubun işleri arasında otomobil yapımı, otomobil parçaları, inşaat ve lojistik yer alıyor. Tüm bu kaynakların mevcut olması bizim için pazarların açılmasına yardımcı olacaktır. Biz, işin yalnızca bir yönüne bakan diğer geliştiricilerden farklıyız. Otomobil üreticilerinin seri üretim uzmanlıkları nedeniyle planlamacılara göre üstünlüklerimiz bulunmaktadır. Örnek olarak, Airbus ve Boeing’in her biri yılda 1.000’den az uçak teslim ederken, otomobil üreticileri milyonlar kazanabilir. Hava aracı üretiminin muhtemelen yüzbinlerce olacağını düşünüyoruz. Pazara ilk giren olmak istemiyoruz, doğru ürünle ilk olmak istiyoruz. Diyerek cümlelerini tamamladı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben halen peugeot 308 kullanıyorum bence uzun bir süre yeterli 😀

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Uçanı boşverin alın bi peugeot 3008 yerin keyfini çıkarın

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Uçan araba kullanmaya hazırım.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  He hacı he uçar. At yalanı ……

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Yerde gidenine razıyız 🙁

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Kıskanıyorlar bizim cezeryeyi

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Bizim CEZERİ de uçma testlerini başarıyla tamamladı. Bakalım kim önce kanatlanıp teker koyacak!

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Uçan arabadan ziyade kişisel helikopter gibi bir şey bu. Farklı ehliyet istenecek muhtemelen

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Cezeri’yi duyunca eli ayağı tutuştu garibim

" Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?