Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi!


07 Ekim 2020 Çarşamba 15:35
Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi!

Otomobil sektöründe belirli bir konumda olan Hyundai, on yıl içerisinde uçan araba serisini planlayarak uçan araba arayışını hızlandırıyor. Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi!

Hyundai ilk uçan arabası 2028’de havalanması planlanıyor

Kentsel hava ulaşım birimi başkanı Jaiwon Shin, Hyundai Motor Group’un metropol bölgelerde beş veya altı kişiyi taşıyacak modeller ve şehirler arasında uçmak için daha büyük bir versiyon   geliştirdiğini söyledi. Şirketin 2028’de pazara girmeyi beklediğini de belirtti.

Kentsel hava ulaşım birimi başkanı Jaiwon Shin, “Yolda sürekli trafikte sıkışıp kalan insanlar, hava araçlarıyla hareket etmenin ne kadar rahat olduğunu anlayacaklar, işte o zaman talebin patladığını göreceğiz.” dedi.

Düzenleyici ve güvenlik engellerinden etkilenmeyen otomobil üreticisi ve girişim şirketi, uçan arabalar ve paket taşıyan insansız hava araçlarıyla ulaşım endüstrisini bozmaya çalışıyor. Morgan Stanley analistleri ve en yüksek beklentilerine göre, bu tür bir teknolojinin 2040 yılına kadar 2.9 trilyon dolarlık bir sektöre yol açabileceğini tahmin ediyor ve en kötümser değeri bile 615 milyar dolar olarak belirledi.

Hyundai, Uber Technologies Inc. ile birlikte geliştirdiği uçan araba konseptini bu yılın başlarında Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sergiledi. Şirket, 2035 civarında otonom hale gelmeden önce Uber gibi hizmet sağlayıcıların sürücücüleri başlangıçta bu araçları kullanabilecek.

Önümüzdeki yıllarda, endüstri ve düzenleyiciler, ne tür bir pilot lisansının gerekli olduğu ve kaza olasılığının nasıl ortadan kaldırılacağı veya en aza indirileceği gibi soruları ele almalıdır. Araçların uçak ve helikopter trafiğine karışmamasını sağlamak için yeni kurallar ve altyapı gerekiyor.

Kentsel hava ulaşım birimi başkanı Jaiwon Shin şu sözleri de ekledi;

Bazı uçan arabaların 2023 gibi erken bir zamanda piyasaya çıkabilir ancak Hyundai’nin daha fazla altyapının inşa edildiği ve halkın farkındalığının arttığı 2028’i hedeflediğini söyledi. Hyundai, erken müşterileri çekmek için güvenliği ana odak noktası olarak tutarken, araçların maliyetini ve gürültü seviyesini düşürmeye çalışıyor. İnsan taşıyıcılarının yanı sıra, ürün taşımak için tasarlanmış 300 kilo kapasiteli bir model üzerinde çalışıyor. Şirket, hava araçlarını nerede üreteceğine veya ilk olarak nerede tanıtacağına karar vermedi. Hyundai’nin hizmet sağlayabilen ve bir hava aracı ekosistemi için altyapı oluşturmaya yardımcı olabilecek küresel bir satış ağına ve birimlerine sahip olmasından faydalandığını söyledi.

Grubun işleri arasında otomobil yapımı, otomobil parçaları, inşaat ve lojistik yer alıyor. Tüm bu kaynakların mevcut olması bizim için pazarların açılmasına yardımcı olacaktır. Biz, işin yalnızca bir yönüne bakan diğer geliştiricilerden farklıyız. Otomobil üreticilerinin seri üretim uzmanlıkları nedeniyle planlamacılara göre üstünlüklerimiz bulunmaktadır. Örnek olarak, Airbus ve Boeing’in her biri yılda 1.000’den az uçak teslim ederken, otomobil üreticileri milyonlar kazanabilir. Hava aracı üretiminin muhtemelen yüzbinlerce olacağını düşünüyoruz. Pazara ilk giren olmak istemiyoruz, doğru ürünle ilk olmak istiyoruz. Diyerek cümlelerini tamamladı.
yazarHüseyin Ceylan

2020 yılının Mart ayında SDN ailesine katılan; dizi ve film hayranı olan Hüseyin, en büyük tutkusu olan teknolojiyi okurlara aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Cezeri’yi duyunca eli ayağı tutuştu garibim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Uçan arabadan ziyade kişisel helikopter gibi bir şey bu. Farklı ehliyet istenecek muhtemelen

SeYYaH
SeYYaH
3 ay önce

Bizim CEZERİ de uçma testlerini başarıyla tamamladı. Bakalım kim önce kanatlanıp teker koyacak!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Kıskanıyorlar bizim cezeryeyi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Yerde gidenine razıyız 🙁

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

He hacı he uçar. At yalanı ……

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Uçan araba kullanmaya hazırım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Uçanı boşverin alın bi peugeot 3008 yerin keyfini çıkarın

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Ben halen peugeot 308 kullanıyorum bence uzun bir süre yeterli 😀

" Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Hyundai ilk uçan arabası için tarih verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2