Okunma

IBM 100. Yılında İnsanlığı Yeniyor


16 Şubat 2011 Çarşamba 12:30
IBM 100. Yılında İnsanlığı Yeniyor

İnsan ve makinelerin rekabetindejki yeni adım olan Watson adlı  yapay zeka sayesinde IBM son zamanlarda adından fazlasıyla sözetiyor. Tüm bu halkla ilişkiler çalışmalarının arka tarafında ise firmanın aslında pek bilinmeyen başka bir sevinci var.

Bilişim sektörünün köklü firması bu sıralar kuruluşunun 100.yılını kutluyor. Şu anda, sunucudan, akılıl şehir konseptlerine kadar birçok alanda ürünler hazırlayan firma ilk başta neler üretiyordu?


Firmanın ilk başkanı Thomas Watson JR.

Çin’e Büyük Yatırım Yapılacak

IBM bugün yaptığı basın toplantısıyla 100.yılını kutlarken firmanın geçmişi ve geleceği hakkında önemli bilgiler sundu. İlk olarak zaman ölçümü ve tarih ayarlamaları yapan mekanik cihazlar üreten firma zamanla, mekanik konusundaki üretimini donanım ve yazılıma doğru yöneltti.

Türkiye’yi en önemli ülkeler arasında gördüklerini söyleyen IBM yöneticileri geleceğe yönelik yatırımlarını Çin‘de yapacaklarını açıkladı. Önümüzdeki yıllarda dünyanın en büyük ekonomisi olması beklenen Çin, IBM‘in en çok yatırım yaptığı ülke olacak.

Firmanın en büyük yatırımları ise cloud computing ve şehirleri yöneten teknolojik otomasyon sistemleri olarak belirlendi.

IBM‘în hazırladığı ve bir bilgi yarışmasında insanlarla yarışan Watson adlı bilgisayar ise üç gün sürecek olan programın iki ayağında rakiplerini altetmeyi başardı.

:: IBM’in geleceğe yapacağı yatırımlar sizce sektörü nasıl yönlendirecek?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM 100. Yılında İnsanlığı Yeniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM 100. Yılında İnsanlığı Yeniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM 100. Yılında İnsanlığı Yeniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "