Okunma

IBM’den Açık Ofis Tavsiyesi


14 Haziran 2008 Cumartesi 21:00
IBM’den Açık Ofis Tavsiyesi
IBM, şirket içinde yayınladığı en son duyuruda, çalışanlarına, açık ve uluslararası olarak kabul görmüş standartları destekleyen ofis yazılımlarına geçiş yapmaları yönünde ricada bulundu. Baş bilgi işlem sorumlusu Mark Hennessey ve yardımcısı Gina Poole tarafından gönderilen mesajda, kullanıcıların "daha açık ve entegre bir üretkenlik yazılımı politikası" izlemelerinin doğru olacağı belirtildi.
Mücadele ODF İçin mi?
Her ne kadar burada kibarca ODF gibi uluslararası standartların kullanılmasıyla ilgili bir çağrı yapılmış olsa da, esas merak uyandıran nokta, bunun Microsoft’un Office yazlımı ve getirdiği belge biçimlerine karşı bir karşı hamle olup olmadığı. Zira IBM’in bir parçası olan Lotus, Symphony yazılımında, OpenOffice yazılım paketinde olduğu gibi ODF (Open Document Format, açık belge biçimi) dosya biçimini kullanıyor.

:: OOXML mi ODF mi?
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM’den Açık Ofis Tavsiyesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM’den Açık Ofis Tavsiyesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM’den Açık Ofis Tavsiyesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "