IBM Genç Yazılımcıları Yarıştırdı


01 Haziran 2010 Salı 11:22
IBM Genç Yazılımcıları Yarıştırdı

IBM‘in, geleceğin yazılımcılarını yetiştirmek amacıyla ilkini 2008 yılında gerçekleştirdiği IBM Yazılım Akademisi yarışması 3. yılını tamamladı. Yarışma kapsamında geliştirilen “Akıllı Dünya İçin Akıllı Çözümler” konulu projeler, IBM çalışanlarından oluşan profesyonel bir jüri tarafından değerlendirildi.

Başarılı bulunan öğrencilere ve danışman öğretim üyelerine ödülleri dün düzenlenen bir törenle verildi. Yazılım Akademisi 2010‘a katılan, çoğu bilgisayar mühendisliğinde olmak üzere, elektrikelektronik mühendisliği ve bilgisayar bilimi alanlarında eğitim gören 400 öğrenci, 128 ekip halinde yarıştı.

Kimler kazandı?

Yarışmaya, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden “Akıllı Şehir” konulu çalışmasıyla katılan, danışmanlığını Semih Utku’nun üstlendiği Engin Yağız Hatay, Redi Gokaj, Gültürk Karlı ve Gizem Gülşen’den oluşan “Jstorm” ekibi, birinciliği elde etti. Danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Devrim Seral’ın üstlendiği, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nden Cengiz Ayhan, Esra Öztepe, Buğrahan Özbek ve Onur Özata’dan oluşan ekip ikinciliği “Akıllı Ulaşım” konulu çalışmasıyla kazandı.

Yrd. Doç. Dr. Bedir Tekinerdoğan’ın danışmanlığını üstlendiği Bilkent Üniversitesi’nden Arman Hilmioğlu, Murat Kubur ve İlknur Mızrak’tan oluşan “AIM” ekibinin üyeleri, “Akıllı Tıbbi Bakım” konulu projeyle yarışmayı üçüncü sırada tamamladı. Jüri özel ödülü ise Satiye Albakır ve Murat Çatal’dan oluşan “Samur” ekibinin “Akıllı Şehir” konulu çalışmasına verildi.

Hangi ödüller verilecek?

Yarışmada 1. olan ekibin üyeleri, Polonya‘nın Krakow kentindeki IBM Laboratuvarı‘na yapılacak teknik geziye katılacak. Ayrıca, 1. gelen ekibe ve danışmanına dizüstü bilgisayar, 2. olan ekibe ve danışmanına Sony PSP, 3. sırayı ve jüri özel ödülünü alan ekipler ile danışmanlarına ise iPod armağan edilecek.

 

Dereceye giren ekiplerin üyeleri, IBM Türk’te staj, yarı zamanlı veya tam zamanlı iş imkanı önceliğine sahip olacak. Yarışmaya katılarak proje sunan tüm öğrencilere ise iPod Shuffle hediye edilecek. Katılımcılar özgeçmişlerini, IBM’in küresel işgücü alımı için yararlandığı özel CV havuzu “IBM Student Portal“a ekleme şansını da elde edecek.

Yarışmayla ilgili daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz…

:: Bu tarz yarışmalara katılıyor musunuz? Hiç dereceye girdiniz mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM Genç Yazılımcıları Yarıştırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM Genç Yazılımcıları Yarıştırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM Genç Yazılımcıları Yarıştırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  2. 2 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız! 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız!
  3. 3 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  4. 4 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  5. 5 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  7. 7 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  8. 8 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  9. 9 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  10. 10 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!