Okunma

IBM LinuxONE Ailesini Duyurdu


01 Şubat 2016 Pazartesi 08:30
IBM LinuxONE Ailesini Duyurdu

IBM, yüksek performanslı Linux sistemlerinden oluşan LinuxONE ürün ailesi için yeni teknoloji özelliklerinin ve işbirliği olanaklarının duyurusunu gerçekleştirdi. 

Bu sistemsel geliştirmeler, büyük-küçük her ölçekte kuruluşun güçlü güvenlik seviyesiyle basit ve verimli bir biçimde buluta yönelik uygulamalar geliştirmesini, bu uygulamaları devreye almasını ve yönetmesini sağlayacak.

IBM LinuxONE, yeni geliştirmeler de müşterilere bulutta ihtiyaç duydukları tutarlılığı ve aradıkları tercihi sunuyor:

Yeni Hibrit Bulut Yetenekleri

IBM, LinuxONE için Cloudant ve StrongLoop teknolojilerini optimize ediyor. Yeni özellikler, geliştiricilerin tercih ettikleri dili kullanarak sunucu tarafı için uygulamalar yazmasını sağlayan, Node.js üzerinde yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ortam sunuyor.

Kurumsal düzeyde bir NoSQL veritabanı olan Cloudant, verileri mobil data için ortak JSON biçiminde depoluyor. Böylece kullanıcıların verileri öncelikle farklı bir dile dönüştürme zorunluluğu olmadan, sistemde yerel olarak depolanarak zaman kazanılması sağlanıyor..

Ekosistem Büyümesi

IBM, LinuxONE için desteklenen yazılımları ve yetenekleri genişletiyor.

IBM LinuxONE yakın zamanda, Google tarafından geliştirilen Go programlama diliyle bağlantı oluşturdu.

Basit, güvenilir ve verimli yazılımlar oluşturmak için tasarlanan Go aynı zamanda geliştiricilerin bildikleri ve sevdikleri yazılım araçlarını LinuxONE ile sunulan hız, güvenlik ve ölçekleme özellikleriyle daha kolay bir araya getirmesini sağlıyor.

IBM, yaz aylarında Go topluluğuna kod katkısı da yapmaya başlıyor.

OpenStack alanında yeni teknolojiler üzerinde işbirliği yapmaya yönelik, SUSE ile yapılan yeni çalışmalar sayesinde SUSE araçları, LinuxONE’da çalıştırılan özel, genel ve hibrit bulutların yönetilmesi için kullanılıyor.

16-02/01/ibm.jpg

Daha Gelişmiş Sistemler

IBM, aynı zamanda hızı ve işlem gücünü artırmak için Emperor ve Rockhopper‘ın da aralarında olduğu LinuxONE ailesinin yenilenmiş sürümlerinin duyurusunu yapacak.

Mart ayında IBM LinuxONE portföyü için IBM Open Platform (IOP) ücretsiz olarak kullanıma sunulacak.

IOP, analitik ve büyük veriye yönelik sektör standardında Apache tabanlı kapsamlı yetenekleri temsil ediyor.

Apache Hadoop 2.7.1‘in yanı sıra Apache Spark, Apache HBase desteklenen bileşenlerden yalnızca birkaçı…

Açık kaynak topluluğuna yapılacak katkıların sürdürülmesi anlamında IBM, LinuxONE için Open Managed Runtime projesini (OMR) optimize etmiştti. Bu da kurumsal güç katarak, yeni dinamik komut dosyası oluşturma dilleri için sanal makine teknolojisine yapılan IBM inovasyonlarının hedefini yeniden belirliyor.

:: IBM’in LinuxONE ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “IBM LinuxONE Ailesini Duyurdu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Linux + ibm daha ne olsun.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Linux zaten Windows'u coktan gecti sadece linux u oyun icin kullanan kisi sayisi cok az onlar da steam os tarzi distrolari deneyebilirler.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Linux en gelismis isletim sistemidir Windows ve Max OS X ile karsilastirmak aptallkktir.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Hiçbir şey anlamadım 😀 IBM ne bulut ne Linux ne ya 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Şu .linux Windowsu geçsede tüm oyun firmalakrı oyunları linux a yazsa

" IBM LinuxONE Ailesini Duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM LinuxONE Ailesini Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM LinuxONE Ailesini Duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "