Okunma

Lotusphere Yeniden İstanbul’da


27 Mart 2009 Cuma 15:06
Lotusphere Yeniden İstanbul’da

IBM, küresel ekonomik krizin etkisi altındaki firmalara değişik çözümler sunuyor. Özellikle Lotus yazılımları ile bu firmalara yardım eden IBM, sadece büyük kuruluşlara değil, küçük şirketlere de destek oluyor. Lotus Symphony, Lotus Complete Collaboration Express Starting Pack, Lotus Live – Saas ve Lotus Foundations gibi paket çözümler hem toplam maliyeti aşağı çekiyor, hem de az sayıda çalışanı bulunan firmalara insan kaynakları anlamında avantajlar sağlıyor. Önümüzdeki Mayıs ayında Four Seasons Hotel’de Lotusphere Comes To You 2009 İstanbul konferansına da ev sahipliği yapacak olan firma, bu paketleri burada tanıtacak.


IBM Lotus yöneticileri, İstanbul’daki Lotusphere için yoğun hazırlık yapıyor.

Günümüzde büyük – küçük fark etmeksizin firmaların elektronik posta yollanması, dosyaların merkezi bir yapıda paylaşılması ve değiştirilmesi, korunması ve yedeklerinin alınması gibi konularda yardıma ihtiyacı bulunmaktadır. Lotus Foundations Start bu konuda firmalara yardımcı oluyor. Karmaşık BT süreçlerini aradan çıkartan bu çözüm, özellikle işlerine konsantre olup diğer konulara eğilmek istemeyen firmalara tavsiye ediliyor.

Profesyonel Sunumları Ücretsiz Hazırlayın

IBM Lotus Symphony tablolama programları ve diğer belgeler için düzenleme, yaratma ortamı olarak özetlenebiliyor. Lotus Symphony, ofis yazılımlarına lisans ücretinin dert edilmeyeceği bir alternatif sunuyor. Lotus symphony ile dökümanlar, tablolar, çizelge ve sunumlar hem standart olan tüm formatlarda işlenebilir hem de pdf formatına aktarılabilir. Symphony, IBM’in sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Lotusphere İstanbul’a Geliyor

Bu ve bunun gibi Lotus paket ürünlerini dünyada her yıl binlerce profesyoneli bir araya getiren Lotusphere toplantılarında tanıtan IBM, 7 Mayıs 2009’da İstanbul’da ikinci kez gerçekleşecek olan toplantıda bu ürünlerin yanında, İşbirliği ve İnovasyonla gelen büyüme konusunun üzerinde durulacak. Konferansta yerli ve yabancı konuklar, en son Lotus yeniliklerini ve yazılımların son sürümlerini anlatacak.

Konferansta Neler Var?

İş stratejilerini belirlemek isteyen profesyonellere hitap edecek olan konferansın sabah saatlerinde, yerli ve yabancı konuşmacılar yer alacak. Açılış konuşması ardından küresel anlamda Lotus stratejilerinden bahsedilecek. Tümleşik iletişim ve işbirliğinin yanında yeni Lotus Notes ve Domino 8.5’un yeterliliklerinden bahsedilirken konferansın ikinci oturumunda ise Lotus ürün ve hizmetlerinin üzerinde durulacak. Konferansta gündeme gelecek hizmet ve ürünler şu şekilde sıralanıyor;

– IBM Lotus SaaS ve LotusLive
– Lotus Quickr
– SAP ve IBM’in ortak ürünü Alloy
– Lotus Foundations
– Lotus Symphony
– Lotus Mobil Stratejileri

Ayrıca Foundations gibi Lotus paket ürünleri de tanıtılacak. İstanbul’da ikinci kez gerçekleşecek olan toplantıya katılım ise tamamen ücretsiz. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen Lotusphere Comes To You İstanbul’da özellikle Web 2.0 ve bu ortam güvenliği hakkında konuşmalar yapılırken, katılımcılara Lotus’un bu alandaki çözümleri anlatılmıştı. Yoğun ilginin yaşandığı etkinlikte birçok çözüm ortağıyla gerçekleştirilen yeni projeler ve geleceğe dair iş yapış şekli projeksiyonları paylaşılmıştı. Ayrıca “Şirketinizi e-Postanın ötesine taşıyın” fikrinin nasıl hayata geçirilebileceğinin de tüyoları verilmişti.

:: Lotusphere etkinliğine katılmayı düşünüyor musunuz?

Bilgi için: IBM
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Lotusphere Yeniden İstanbul’da konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lotusphere Yeniden İstanbul’da ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lotusphere Yeniden İstanbul’da ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "