Okunma

IBM SmartCamp İstanbul Ayağı Yapıldı


04 Ekim 2012 Perşembe 13:15
IBM SmartCamp İstanbul Ayağı Yapıldı

Akıllı Dünya kapsamında çözümler sunan, inovatif ve yeni nesil şirketlerin belirlendiği IBM SmartCamp Türkiye’nin sonuçları dün akşam açıklandı. Finale kalan 6 şirket arasında yapılan değerlendirilmelerin ardından birinci Exa-Tech oldu. Şirket, “Sentio” isimli spor analitiği çözümüyle birinciliği kazanarak IBM’den ücretsiz teknik destek ve iş vizyonu oluşturulması gibi pek çok hizmet alanından üç ay süreyle yararlanmaya hak kazandı. Exa-Tech Kasım ayında Berlin’de düzenlenecek bölgesel yarışmanın seçmelerine de katılacak.

Spor analitiği alanında faaliyet gösteriyor

Boğaziçi Üniversitesi Teknopark’ta kurulan Exa-Tech, sistemlere ve çözümlere dayanan donanım ve yazılımlar geliştirerek spor analitiği alanında hizmet sunuyor. “Sentio” isimli projesiyle ödül alan şirket ilk etapta futbol ile işe başladı. Exa-Tech’in çözümleri hem bireysel hem de takım düzeyinde, oyunu analiz ediyor ve teknik direktörlere, yayıncı kuruluşlara ve spor menajerlerine destek sağlıyor. Basketbol ve Amerikan futbolu için de çözümler üretmeyi hedefleyen şirket; yazılım, donanım, istatistik ve spor bilimleri alanlarında Boğaziçi Üniversitesi ve diğer önde gelen üniversitelerle işbirliği yapıyor.

En fazla 5 yaşında olan şirketler katılabiliyor

Son beş yıl içinde kurulmuş olan ve enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda dünyanın karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan yeni nesil yenilikçi şirketlerin katıldığı IBM SmartCamp Türkiye yarışmasına bu yıl sadece Türk şirketlerinin katıldı. 74 başvurunun yapıldığı yarışmada birinci olan şirket, jüri üyelerinin oyuyla belirlendi.  

IBM SmartCamp Türkiye 2012’de ilk üçe giren Exa-Tech, Compello ve Minder şirketlerine Marjinal Porter Novelli tarafından “Girişimciler için Medya ve İletişim” eğitimi, TTGV tarafından “İş Modeli ve İş Planı Hazırlama” eğitimi ve Entrepreneurship Ventures CEO’su Kenneth P. Morse tarafından “Satış Eğitimi” verilecek. MRME şirketi ise sosyal medya ve internet üzerinden gelen oylarla ‘Halkın Seçimi’ ödülünü aldı.

:: Girişimcilik konusunda ne düşünüyorsunuz? 

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM SmartCamp İstanbul Ayağı Yapıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM SmartCamp İstanbul Ayağı Yapıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM SmartCamp İstanbul Ayağı Yapıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "