IBM Yeni Power 7 Sunucularını Tanıttı


23 Ağustos 2010 Pazartesi 12:50
IBM Yeni Power 7 Sunucularını Tanıttı

IBM, her ölçekten şirketlerin taleplerini karşılamak üzere tasarladığı yeni POWER7 sunucularını piyasaya sunuyor. Hatırı sayılır  sayıdaki müşterinin IBM’i tercih etmesine neden olan Power Sistem çözümleri, yeni teknolojisiyle enerji verimliliği açısından rakiplerinin sunduğu UNIX sistemlerine oranla beş kat daha güçlü performans gösterecek.

 

 

 

Firmanın açıklamasına göre sistem dakikada 10.366.254 işlemle sektördeki en yüksek TPC – C benchmark’ı DB2’yle yapılandırılmış Power Sistem konfigürasyonuna ulaştı.

En zorlu iş yükleri ve yeni gelişen uygulamaların yönetilmesi için tasarlanan yeni sistem çözümünün, rakiplerine göre daha ekonomik olup, çekirdek başına yaklaşık 2.5 kat daha iyi performans gösterirken işlem başına daha az enerji harcayarak yüzde 35-50 arasında enerji tasarrufu vaadediyor.

 

Power 7’nin Yeni Özellikleri

 • Power sunucu ailesinin en büyüğü Power 795 sistemi; her ölçekten pazar müşterilerine yönelik dört adet giriş düzeyindeki Power7 sunucusuyla; iş yükü açısından iyileştirilmiş Smart Analytics Sistem çözümünü içeriyor. 256 çekirdekli yeni Power 795 sunucular, 8 terabayta kadar olan bellekleri destekleyip en hızlı Power595 IBM POWER6 sunucusuyla aynı oranda enerjiyi kullanarak 4 kat daha yüksek performans sergiliyor.

 

 • Yeni POWER7 teknolojisi, müşterilerin tek bir fiziksel sistem üzerinde 1.000’in üzerinde sanal sunucuyu çalıştırmasını sağlıyor. Böylece işletim verimliliğinde ciddi bir iyileştirme gerçekleştirirken önceki sistemlerin desteklediği işlemci çekirdeklerinin dört katı kadar işlemci çekirdeğini destekliyor ve en yeni PowerVM™ sanallaştırma yazılımını kullanıyor.

 

 • İki veya daha fazla Power 795 sisteminden, PowerVM Live Partition Mobility ve bir Flex Capacity Upgrade on Demand seçeneğinden oluşan PowerFlex çözümü ise, çalışan uygulamaları bir sistemden başka bir sisteme geçirerek sistem bakımının kapalı kalmadan gerçekleştirmesini sağlar. İş yüklerinin dengelenmesine ve en yüksek talep değerleriyle ele alınmasına yardımcı olur.

Enerji Tasarrufu

 

 • POWER7® teknolojisinin yeni sunucuları IBM Power 710, 720, 730 ve 740 Express‘i ise, enerji verimliliği ve POWER7® teknolojisinin diğer avantajlarını küçük boyutlu raf montaj rack-mount kasalarda veya dikey tower kasalarda sunuyor.

 

 • Bu yüksek yoğunluklu, uygun maliyetli sunucular karmaşıklık düzeyini en aza indirir ve günümüzün hızla büyüyen işletmelerinin zorlu iş yükleri için gereken bellek kapasitesini, dahili depolama seçeneklerini, G/Ç genişletilebilirliğini ve güvenilirlik, kullanılabilirlik, hizmet verilebilirlik (RAS) özelliklerini sağlar.

 

 • POWER7® teknolojisiyle IBM Smart Analytics System 7700 yüksek hızda aşırı miktarda veri üreten iş yükleri için yazılım, sistem ve depolama yeteneklerini dengeli bir şekilde içeren tek ve iyileştirilmiş bir sistem sunar.Bu çözüm, büyük miktardaki veriler üzerinden gerekli bilgileri hızla kavrar, böylece yeni gelişen iş eğilimlerine ilişkin öngörülerde bulunulmasına ve risklerden kaçınmaya yardımcı olur.

:: İş yerinizde hangi sunucuyu tercih ediyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM Yeni Power 7 Sunucularını Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM Yeni Power 7 Sunucularını Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM Yeni Power 7 Sunucularını Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!