Okunma

IBM’den Girişimcilere Destek


19 Temmuz 2011 Salı 13:57
IBM’den Girişimcilere Destek

100. yılını kutlayan IBM, 2011’i aynı zamanda ‘Küresel Girişimciler Yılı‘ olarak tanımlayan IBM girişimcilerinin yaşadıkları zorluklara yardımcı olmaya yönelik programlar sunuyor.

Bunun bir örneği de IBM Küresel Girişimcilik Programı kapsamındaki SmartCamp Istanbul yarışması. Program kapsamında değerlendirmeye alınmak isteyen, son beş yıl içinde kurulmuş olan ve dünyanın enerji, sağlık, ulaşım, e-devlet hizmetleri gibi temel alanlarda karşı karşıya olduğu sorunlara çözümler sunan yeni nesil yenilikçi şirketler 31 Ağustos tarihine kadar www.ibm.comisvstartupsmartcamp sitesinden başvuru yaparak katılabiliyorlar.

Girişimcilik ve teknoloji konularında uzman kişiler tarafından yapılacak değerlendirmelerden sonra seçilecek beş şirket 5 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirilecek ‘SmartCamp Istanbul’ finaline katılacak. Seçkin bir jüri karşısında yapılacak final sonrasında birinci olan şirket, “IBM Yılın Küresel Girişimcisi – İstanbul” olarak belirlenecek ve teknik destekten kapsamlı bir iş vizyonu oluşturulmasına kadar pek çok konuda IBM’in deneyim ve uzmanlığından üç ay süreyle yararlanmaya hak kazanacak. Ayrıca, Türkiye birincisi şirket, Ocak 2012’de “IBM Yılın Küresel Girişimcisi – Dünya'” ödülünün seçileceği SmartCamp Dünya finaline katılmak üzere de davet edilecek.

:: Girişimciliği desteklemek için neler yapılabilir?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM’den Girişimcilere Destek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM’den Girişimcilere Destek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM’den Girişimcilere Destek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "