IBM’den Yeni İletişim Formülü


03 Mart 2009 Salı 17:09
IBM’den Yeni İletişim Formülü

eknoloji anlamında 350 binden fazla çalışanıyla dünyanın en büyük firmalarından IBM, yeni iletişim stratejisini duyurdu. Firma, geliştirdiği yeni strateji ile firmaların haberleşmesini daha akılcı bir hale getiriyor. Lotus Notes gibi yazılımların mimarisini değiştirerek modernize eden IBM, bu sayede gelecekte değişecek iletişim şekillerine kendisini daha uyumlu bir hale getirmişti. İlerleyen zamanla birlikte IBM kendisine yeni bir iletişim stratejisi belirleyerek tümleşik iletişimin tek başına değil, işbirliği sağlayan araçlarla birlikte sunulması gerektiğini açıkladı.


Lotus Sametime yazılımı tümleşik iletişimde kilit rol oynuyor

Bu konuda trendleri belirleyen IBM, firmalarda çalışan kişilerin birbirleriyle daha kolay haberleşmelerinin üzerinde duruyor. Bu kişilerin sadece birkaç tık ile iş arkadaşlarına, iş ortaklarına ya da tedarikçilerine ulaşabilmesi için geliştirilen bu strateji tümleşik iletişimi bir adım ileri götürüyor.  Sürekli gelişen bu pazar yakın gelecekte tek ürünle tam hizmete sahip olmak isteyen firmaların ilgilendiği bir alan. Dünyanın en büyük analiz firmalarından IDC’nin açıkladığı rakamlara göre bütünleşik iletişim alanı, 2011 yılında 17 milyar Dolar yıllık getiri sağlayacak. IBM bu konudaki 10 yıllık tecrübesi ve oluşturduğu yeni trendler ile bu pazardaki lider pozisyonunu kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

IBM altyapısını kullanan ve kurumsal anında mesajlaşma alanında lider araçlardan birisi sayılan Lotus Sametime benzeri yazılımlara göre büyük avantajlar barındırıyor. Bunlardan başta gelen özelliği güvenli olması. Kişisel kullanıma istendiği takdirde kapatılabilen ve sadece kurumsal amaca uygun olarak düzenlenebilen bu programın kişi listesine, sistem yöneticisinin kontrolünden geçmeyen hiç kimse eklenemiyor. Bu sayede firmaya yöneltilebilecek olan saldırılar engellenmiş oluyor.

Konu hakkında yorum yapan IBM Lotus Ürün Yöneticisi Ülkü Ceylan şunları belirtti; “Türkiye’de tümleşik iletişim anlamında gidilecek daha çok yol var. IBM olarak biz firmalara bu konuda yol gösterici rol oynuyor ve onları hem iş ortaklarıyla hem de dünyadaki benzer firmalarla buluşturuyoruz. Özellikle güvenlik ve kolay çözüm anlamında destek verdiğimiz firmalar çok yakın zamanda yaptıkları yatırımın karşılığını alıyorlar“.

:: Daha önce Lotus Notes hakkında bilginiz var mı?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “IBM’den Yeni İletişim Formülü”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  artık IBM’in LotusNotes/Domino tarafındaki yatırımlarına hız vermesi lazım (bence)…

" IBM’den Yeni İletişim Formülü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM’den Yeni İletişim Formülü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM’den Yeni İletişim Formülü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!