Okunma

IBM’in Karlılığı Beklentileri Aştı


22 Ocak 2014 Çarşamba 15:00
IBM’in Karlılığı Beklentileri Aştı

Bilgi teknolojisi, yazılım ve hizmet şirketi IBM, mali yılının 4. çeyreğine dair finansal performansını paylaştı. Şirketin cirosu bekletilerin altında kalırken karlılığı tahminlerin üzerinde gerçekleşti. IBM’in cirosu 4 çeyrektir Wall Street analistlerinin beklentilerinin altında kalıyor.

27.7 milyar ABD Doları ciro elde eden IBM‘de analist beklentileri ise 28.25 milyar ABD Doları seviyesindeydi. Şirketin net karı ise 6.2 milyar ABD Doları olarak gerçekleşti. Böylelikle IBM, bir çeyrek dönem içinde 6.2 milyar dolar kar elde etmiş olurken şirketin harcamalarının beklentilerin üzerinde gerçekleştiği de günyüzüne çıkmış oldu. IBM’in karı 2012’nin aynı döneminde 5.8 milyar ABD Doları düzeyindeydi.

Yatırımcıların yüzünü güldürüyor

Şirketin karlılığı ise yatırımcılarının yüzünü güldürüyor. IBM, tek seferlik kalemler dışarıda tutulduğunda hisse başına 6,13 ABD Doları kar elde etti. Karlılık, 2012’nin aynı döneminde 5,39 ABD Doları seviyesinde gerçekleşmişti.

:: IBM’deki karlılık hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IBM’in Karlılığı Beklentileri Aştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM’in Karlılığı Beklentileri Aştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM’in Karlılığı Beklentileri Aştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "