Okunma

IBM’in Yeni CEO’su Belli Oldu


26 Ekim 2011 Çarşamba 04:45
IBM’in Yeni CEO’su Belli Oldu

IBM‘in yönetim kurulu, bugün yaptığı açıklama ile Virginia M. Rometty‘nin 2012 yılından itibaren firmanın başında yer alacağını tüm dünyaya duyurdu. Şu anda görev yapmakta olan Samuel Palmisano ise yıl sonuna kadar yönetim kurulunun başkanı olarak göreve devam edecek.

2012 yılına girdiğimizde ise, teknoloji dünyasında şimdilik çok az sayıda yer alan ama sayıları gittikçe artan kadın yöneticilerden biri, Virginia M. Rometty, IBM’i devralacak.

Özellikle kadın yöneticiler konusunda yeni yeni bir iş alanı olmaya başlayan teknoloji dünyasının ilk kadın CEO’larından biri de, HP‘nin yönetim kurulu başkanı Meg Whitman‘dı.

:: Kadın yöneticilerin teknoloji dünyasında artan başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “IBM’in Yeni CEO’su Belli Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yahoo’nun hali kimseye ders olmamış anlaşılan. Ve Hp’nin başına geçen Meg Whitman’dan sonra liderliğini IBM kaptırdığınıda unutmamak lazım. Kadın yöneticilerin yapmaya çalıştığı şey, başına geçtikleri şirketleri ve ürünleri kadınlar için şekillendirmeye çalışmaları. Bu da teknolojiğe hakim erkeklerin beğenisini kaybeden ürünlerin piyasaya çıkmasına ve soğumasına sebep olmakta. IBM köklü bir firmadır, ancak kanaatimce çok büyük hata yapıyorlar. Tamam kadınlarda yönetici veya üst makamlarda olmalı, ancak zirve tehlikelidir, orda rügarlar çok soğuk eser. Everestin zirvesinde yapacağınız bir hata sizi dağın eteklerine kadar düşürür. IBM pek hayırlı olmayacak ancak hadi hayırlısı diyelim.

" IBM’in Yeni CEO’su Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IBM’in Yeni CEO’su Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IBM’in Yeni CEO’su Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "