Okunma

iCarte ile iPhone’u Kredi Kartı Yapın


25 Ocak 2011 Salı 09:33
iCarte ile iPhone’u Kredi Kartı Yapın

Ülkemizde 500 bini aşkın iPhone kullanıcısı, bu uygulama ile beraber yarım saniyeden daha az bir süre içerisinde 40.000 farklı noktada kolay ve hızlı ödeme avantajlarından faydalanabilecekler. Bu teknolojinin Avrupa’daki ilk tanıtımının İstanbul’da yapıldığını da hatırlatmış olalım.

Şubat ayı ortasından itibaren sunulacak olan uygulamanın çalışması için Turkcell ve Yapı Kredi müşterisi olmanın yanı sıra ek bir donanıma da ihtiyaç duyuluyor. iPhone ile çalışacak olan bu aksesuar, App Store‘dan indirilecek ücretsiz “iCarte for Visa Mobile” uygulamasıyla kullanılabiliyor.

35 TL’ye Kadar Olan Ödemeler

Temassız ödeme imkânı sunan mağaza ve restoranlarda, 35 TL‘ye kadar olan ödemeleri, bu sayede iPhone üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.


Turkcell Ürün ve Servis Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür
Yardımcısı Cenk Bayrakdar, uygulamayı yerinde denedi.

Yeni nesil ödeme sistemlerinin mobil teknolojilerle donatılması, önümüzdeki günlerde de gündemde olmaya devam edecek gibi görünüyor. 2011’de 1 milyardan fazla akıllı telefon satışının beklenmesi, 2010’da 170 milyar dolara ulaşan toplam mobil ödeme miktarı, bizi nelerin beklediği konusunda ipuçları verebilir.

Visa Europe Mobil Teknolojilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Guido Mangiagalli‘nin paylaştığı rakamlara göre mobil cihazlar üzerinden yapılan ödemelerin toplamının 2014’te 640 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

MP3 Çalardan Ödeyeceğiz

Finans sektörünün Ar-Ge çalışmaları ile beraber, mobil ödeme sistemleri için taşınabilir müzik çalarlar, oyun konsolları, e-kitap okuyucuları, dizüstü bilgisayarlar için de yeni çözümler sunulması bekleniyor.


3 Adımda iCarte ile iPhone’u kredi kartı yapmak

Yapı Kredi Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer‘in verdiği bilgiye göre, bu uygulama ile yapılacak olan 4 işlemden biri ücretsiz olacak ve iCarte ile yapılan işlemlerden de 2 kat puan kazanılacak.

Yapı Kredi’nin Turkcell ile birlikte sunacakları NFC (Yakın Alan İletişim) ödeme sistemleri, diğer mobil cihazlar (Samsung ve Turkcell T10 öncelikli olmak üzere) için de desteklenecek.

Kullanışlı Bulmadık

Cep telefonunu kredi kartı olarak kullanma konusunda ülkemizdeki ilk adımı daha önce Avea atmıştı. Ek bir donanıma gerek kalmadan sadece SIM kart ile yapılan uygulama, bu çözümden çok daha kullanışlı gibi görünüyor.

Her ne kadar yapılan ödemeleri anında geriye dönük olarak göstermek gibi bir avantajı olsa da, temassız kredi kartı taşımak varken, bu donanımı taşımak pek akıl karı gibi görünmüyor.

:: Bu uygulamadan faydalanmayı düşünüyor musunuz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iCarte ile iPhone’u Kredi Kartı Yapın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iCarte ile iPhone’u Kredi Kartı Yapın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iCarte ile iPhone’u Kredi Kartı Yapın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "