Okunma

Ice Bucket Challenge Oyunlara Sıçradı


25 Ağustos 2014 Pazartesi 05:30
Ice Bucket Challenge Oyunlara Sıçradı

Yeni nesil konsolların en çok beklenen yapımlarından biri olan devasa online FPS oyunu Destiny, ender görülen ve ölümcül bir hastalık olan ALS’ye farkındalık oluşturma ve fon sağlama amacıyla başlayıp, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve Microsoft kurucusu Bill Gates gibi ünlü isimlerin katılımıyla kısa sürede fenomene dönüşen Ice Bucket Challenge (Buz Kovası İddiası) etkinliğine katıldı.

Her şey birkaç gün önce Warframe geliştiricisi Digital Extremes ekibinin oyun içi motoru kullanarak bir video hazırlamasıyla başladı. Videoda Corpus topluluğu buz kovası görevini ifa ediyor ve üç oyun karakterini daha göreve çağırıyor: Destiny’den Ghost, Borderlands’in sakar robotu Claptrap ve Halo’nun efsane figürü Master Chief.

Destiny’i geliştiren Bungie ekibi de bu davete kayıtsız kalmadı ve Ghost’un Buz Kovası İddiası’na eğlenceli bir yorum getirdi. Ay’dan fırlatılan buz dolu bir kovanın hedefi olan Ghost’un görüldüğü videoda,  ayrıca üç kişiye daha meydan okundu: CoD Advance Warfare’de Kevin Spacey’in canlandırdığı Jonathan Irons, Last of Us’ın derbeder babası Joel ve George Lucas.

Elbette geliştiriciler aynı zamanda ALS Vakfı’na kayda değer miktarlarda bağışta bulunmayı da ihmal etmedi. Daha önce de LoL ve Smite gibi oyunların geliştiricileri, bu iddiaya katılmış ve ALS için toplu bağış etkinlikleri yapmıştı. Video oyun sektörünün tek vücut olarak gösterdiği bu duyarlılık, diliyoruz ana akım medya ile oyun dünyası arasındaki buzların erimesine de destek olur.

:: Ice Bucket Challenge neydi, nerelere geldi? Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ice Bucket Challenge Oyunlara Sıçradı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Başka bir sürü hastalık var. Bunun mucidi harika bir adammış ama kanser filan için de yapılmalı. Toplanan bagis 10 lira lazımsa simdiden 100 lira topladılar. Bence kanser için de bir şeyler bulunmalu

" Ice Bucket Challenge Oyunlara Sıçradı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ice Bucket Challenge Oyunlara Sıçradı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ice Bucket Challenge Oyunlara Sıçradı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "