Okunma

İçimizdeki WoW Aşkı Bambaşka!


30 Mart 2009 Pazartesi 15:53
İçimizdeki WoW Aşkı Bambaşka!

Milyonlarca vatandaşı olan Azeroth topraklarında her gün kaç görev tamamlandığını hiç merak ettiniz mi? World of Warcraft‘ta seviye atlama ve özel eşya toplamanın en iyi yollarından biri olan görevler, oyunun kurgusunda şüphesiz belkemiği vazifesinde.

Baş tasarımcı Jeffrey Kaplan da, WoW oyuncularının günlük ortalama tamamladığı görev sayısını hesaplayarak, şaşırtıcı sonucu bizlerle paylaştı: Temmuz 2007’den Mart 2009’a kadar tam 8.570.222.426 görev tamamlayan WoW oyuncularının günlük başarısı hesaplandığında, her gün 16 milyon görevin başarıyla eda edildiği görülüyor.

Nereden Nereye

Blizzard’ın hedeflerini ne kadar aştığını görmek için ise, Kaplan’ın şu itirafı yeterli: Baş tasarımcıya göre Blizz’in ilk hedefi, toplamda sadece 600 görevin bulunduğu bir MMORPG dünyası sunmakmış. Oysa bugün Wrath of the Lich King ile birlikte WoW’da toplam 7.650 görev, her seviyeden oyuncuyu bekliyor.

:: World of Warcraft’ta ne sıklıkla göreve çıkıyorsunuz?

Bilgi İçin : World of Warcraft
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İçimizdeki WoW Aşkı Bambaşka! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İçimizdeki WoW Aşkı Bambaşka! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İçimizdeki WoW Aşkı Bambaşka! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "