Okunma

İçinizi ısıtacak bir proje: Hayalimdeki Robot


10 Ocak 2017 Salı 09:22
İçinizi ısıtacak bir proje: Hayalimdeki Robot

Bilişim ve eğitim alanından gönüllülerce başlatılan Hayalimdeki Robot, kar amacı gütmeyen, çocuklara teknolojiyi aşılamak için oluşturulmuş bir sosyal sorumluluk projesi.

Her çocuğun hayalinde bir robot vardır

Hayalimdeki Robot’un ana temasını aslında yukarıda yazdığımız ara başlık ile açıklayabiliriz. Aynı zamanda bu cümle #hayalimdekirobot projesine katılan çocuklardan birinin kendi cümlesi.

Teknolojinin ve bilgi çağının internet sayesinde ışık hızıyla ilerlediğini bilen gönüllüler, hazırladıkları sosyal sorumluluk projesi ile 81 ile ulaşmayı amaçlıyorlar.

Peki, Hayalimdeki Robot’un kapsamı nedir ve nasıl işliyor?

“Hayalindeki robotu anlatır mısın?” sorusuna çocuk cevap veriyor. 1 dakika civarında bir sürede hiçbir kısıtlama olmadan hayalindeki robotu anlatıyor. Projede çocuk bayramının ilk kabul edildiği yıl olan 1927’ye atfen 81 ilden 1927 farklı çocuğa ulaşmak amaçlanıyor. Videolar tamamlandığında sponsor görüşmeleri yapılarak 23 Nisan’da çekilişle dağıtılmak üzere kitap,robot seti gibi hediyeler dağıtımı planlanıyor.

Katılım sağlamak için etkinliğin internet sitesi üzerinden videolarınızı yollayabiliyorsunuz.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “İçinizi ısıtacak bir proje: Hayalimdeki Robot”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    "Japon İşi" olabilir

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Cocuklarin hayallerine Robot neden sokuyorsunuz? Amac soksaniza. Bir hedef soksaniza. Z generation zaten copluk, daha da cop ediyorsunuz.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    İnsan görünümlü hayvanlar gibi olmasın da gerisi…

" İçinizi ısıtacak bir proje: Hayalimdeki Robot konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İçinizi ısıtacak bir proje: Hayalimdeki Robot ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İçinizi ısıtacak bir proje: Hayalimdeki Robot ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "