İçişleri Bakanlığından 81 ile yılbaşı genelgesi


27 Aralık 2020 Pazar 17:52
İçişleri Bakanlığından 81 ile yılbaşı genelgesi

İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine yılbaşı genelgesi gönderdi. Bakanlık tarafından, kalabalıkların kontrolsüz şekilde bir araya gelmesine neden olacak parti ve kutlamaların yapılmaması gerektiği aktarıldı. Bu kutlamalara gelen kısıtlamanın tercih değil, zorunluluk olduğu aktarıldı. Ayrıca konaklama tesisleri, kiralık villa ya da benzeri mekanlarda hiçbir şekilde yılbaşı kutlaması yapılmasına izin verilmeyeceği belirtildi.

Daha önceden alınan kararla birlikte 31 Aralık Perşembe 21.00’dan 4 Ocak 2021 Pazartesi 05.00’a kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Bu süre zarfında yılbaşı kutlamalarının kalabalık ortamlarda yapılmaması ve salgının yayılmasının engellenmesi amaçlanıyor.

İçişleri Bakanlığı yılbaşı genelgesi

Genelgede vali ve kaymakamların koordinasyonunda kolluk kuvvetleri başta olmak üzere kısıtlama döneminde genel güvenlik ve asayiş uygulamalarına dair tedbirlerin alınacağı aktarıldı. Bunlarla birlikte terör örgütlerinin faaliyetlerine, trafik kontrol ve uygulamalarına dair çalışmaların da yapılacağı belirtildi. Ayrıca konaklama tesisleri, apart ve villa kiralama gibi yerlerde yılbaşı partileri düzenleneceğine dair bilgilerin alındığı aktarıldı.

Sağlık çalışanlarının büyük fedakarlık yaptığı hatırlatılan İçişleri Bakanlığı yılbaşı genelgesi, bu fedakarlığın ve gayretlerin boşa gitmesine neden olacak partilerin toplum nezdinde kabul edilemez olduğu aktarıldı. Bu nedenle yılbaşı akşamında bütün kurumların tam mesai yaparak COVID-19 salgınıyla alınan önlemlerin yerine getirilmesi gerektiği belirtildi.

Ayrıca sosyal medyaya yansıyacak olan COVID-19, terör, asayiş ve trafik tedbirlerine aykırı durumların inceleneceği aktarıldı. Sosyal medyada belirlenen suçlar nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü siber suçlarla mücadele ve istihbarat ekiplerinin faaliyet yürüteceği belirtildi.

içişleri bakanlığı yılbaşı genelgesi

Perşembe akşamından pazartesi sabahına kadar sürecek olan kısıtlama boyunca Vefa Sosyal Destek Grupları vasıtasıyla 65 yaş ve üstü, engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara ait ihtiyaçlarının karşılanacağı aktarıldı. Ayrıca anlık olarak barınacak yeri olmayan ve sokakta yaşayan kişilere de mevsimler şartlar göze alınarak destek olunacağı belirtildi.

Sokağa çıkma kısıtlaması boyunca yiyecek bulmakta zorlanacak olan hayvanlar için de Hayvan Besleme Gruplarınca gerekli tedbirlerin alınacağı belirtildi.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Peki lokantalar restorandlar kapalı olucak mı ?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
26 gün önce

Yok açık olacak

" İçişleri Bakanlığından 81 ile yılbaşı genelgesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İçişleri Bakanlığından 81 ile yılbaşı genelgesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İçişleri Bakanlığından 81 ile yılbaşı genelgesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!