İçişleri’nden hafta sonu sokağa çıkma yasağı genelgesi


26 Haziran 2020 Cuma 14:41
İçişleri’nden hafta sonu sokağa çıkma yasağı genelgesi

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu sokağa çıkma yasağı hakkında yeni bir genelge yayınladı. Genelgede, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle 81 ile uygulanacak kısıtlama hakkında kurallar bulunuyor. Buna göre belirli saatlerde yasak uygulanacak

81 il valiliğine gönderilen genelgede, cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve pazar günü 09.30 ile 18.30 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ancak kararda bazı vatandaşlar kısıtlamadan muaf tutuldu.

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı için yeni genelge

Corona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması son bulmuştu. Ancak sınavların yapılması ve öğrencilerle ailelerinin dışarıya çıkacak olmasın sonrasında İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Hafta sonu düzenlenecek olan sınav oturumları için, gün içinde kısıtlamalar yapılacak. Cumartesi günü 09.30 ile 15.00 arasında öğrenciler ve aileler dışında, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Aynı kısıtlama, Pazar günü için de geçerli olacak.

hafta sonu sokağa çıkma yasağı

Ancak Muğla’da bulunan tatilciler hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasından muaf tutuldu. Muğla Valiliği Hıfzıssıhha Kurulu tarafından paylaşılan genelgede, daha önceden rezervasyonunu yapmış, yapacak turistlerin ve tur satışlarının olumsuz etkilenmemesi göze alındı. Bununla birlikte yerli ve yabancı turistlerin konaklama tesislerine ulaşımda, plajlardan yararlanmada, müze ve ören yerlerini ziyaret etmede kısıtlama dışında olacak.

Ayrıca tarihi ve kültürel mekanlar, dini anıtlar, ibadethane ve türbe ziyareti, tekne turu organizasyonları gibi etkinlikleri sunan hizmet noktalarında çalışanlar da kısıtlamadan muaf olacak.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Şaçmalıktan başka birşey değil hafta içi bulaşmıyor bu virüs hafta sonu bulaşıyor sanki kalabalık hafta içi daha yoğun millet işe gidiyor 1 ay yasak yap Devlet Halkının 1 ay maaşını giderlerini karşılasın nerde anca boş boş konusurlar onu yaptık bunu yaptık diye Amerika İtalya ingiltere İspanyadaki vakalar A tipi korona koronanın babası Türkiyeki değil abartıyorlar vakalırı gündeme göre Tr de böyle bir durumda olsaydı görürdük sağlık çalışanları kaçıcak yer arardı ben kendimden biliyorum hastalandım kaç kere doktora gittim daha beter hastalandım sonra her öksüren boğazı ağrıyan koronamı ağır ilaçları kullandırıyon bana korkudan doğru dürüst muayene etmiyorlar 2 metreden sözlü muayne Erkek doktorlara lafım yok kadınlar bir halttan anlamıyor korkuyosan yapma.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Il hifzisihha kurullarının maske takma kuralı getirmesi sacmalik. Bir gövdeye iki baş fazla gelir. Karar alınacaksa toplu olarak içişleri bakanlığı alsin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

ulan tatil için yapılanlara bak ya

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

İyice cılkını çıkardı bu parti

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Restaurantlarin paket servisi acik mi? Bu konu da kimse birsey paylasmamis

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Paket servis açık

" İçişleri’nden hafta sonu sokağa çıkma yasağı genelgesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İçişleri’nden hafta sonu sokağa çıkma yasağı genelgesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İçişleri’nden hafta sonu sokağa çıkma yasağı genelgesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  2. 2 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  3. 3 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  4. 4 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  5. 5 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  6. 6 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  8. 8 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  9. 9 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  10. 10 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti