Okunma

ICT Summit Now Başladı


25 Eylül 2013 Çarşamba 10:28
ICT Summit Now Başladı

İnterpromedya tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen Bilişim Zirvesi, uluslararası kimliğini güçlendirerek ICT Summit NOW (New Old World) ismiyle Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda üçüncü kez düzenleniyor. “Daha Hiçbir Şey Görmediniz” sloganıyla ilk gününde açılış konuşmalarıyla başlayan zirve, Avrupa, Asya ve Afrika’nın iş ve bilişim liderleri, yerleşimlerin ve kültürlerin beşiği olan bu bölgenin doğal merkezi olan İstanbul’da buluştu. 

Açılış konuşmaları İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir, ATOS Türkiye CEO’su Orhan Akbulut, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes, İstanbul Belediye Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2. Başkanı Doç. Dr. Turgut Ayhan Beydoğan tarafından gerçekleştirildi.

24-26 Eylül arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Bilişim Zirvesi’nin ilk gününde açılış oturumunda söz alan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Jorge Fernandes, mobil iletişim teknolojilerinin yarattığı ekonomik ve toplumsal gelişimin altını çizdi. Fernandes, konuşmasında şunları söyledi:

Vodafone Türkiye olarak, üçüncü kez ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’nin ana sponsoru olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geçen yıl, bilgi ve iletişim teknolojilerinde atılacak bir sonraki adımı konuşmuştuk. Bir yıl içinde Türkiye’de telekomünikasyon sektörü, geçen yıl konuştuğumuz adımları atmaya başladı.

Bu yıl, batıdan doğuya kayan ekonomik eksenin, mobil teknolojiler aracılığıyla nasıl bir kalkınma platformuna dönüştüğünü zirvede değerlendireceğiz. Günümüzde batının sanayi üretimi doğuya kayarken, doğunun teknoloji ve inovasyon ihtiyacı artıyor.

Eski dünya, mobil teknoloji sayesinde kalkınmanın odağına yerleşiyor. Global gelişimin büyük kısmı Ortadoğu, Asya ve Afrika ülkelerinde yaşanıyor. Bin yıldır batıyla doğu arasında doğal köprü olan Türkiye, bu coğrafyanın merkezini oluşturuyor. Bölgede telekomünikasyon lideri olma vizyonuyla, Türkiye’de düzenlenen ICT Summit NOW 340 konuşmacıyı ve 6000 ziyaretçiyi ağırlayacak.”

:: ICT Summit Now’a katıldınız  mı?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ICT Summit Now Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ICT Summit Now Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ICT Summit Now Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "