CeBIT 2009: MKV Desteği İle Fark Yaratıyor


08 Mart 2009 Pazar 20:19
CeBIT 2009: MKV Desteği İle Fark Yaratıyor

Harici disk kutularını bilmeyeniz yoktur. Hatta Televizyona bağlanan ve video dosyalarını oynatan ürünlerden de birçoğumuz haberdardır.

Bu ürünler çok çeşitli olabiliyorlar. Kablosuz ağ teknolojisini destekleyenden tutun, 10/100 ağ desteği ile çalışan, hatta üzerinde bulunan USB arabirimi sayesinde USB bellekleri de destekleyen ürünlere kadar geniş seçenekler mevcut.

Bu tarz ürünler genelde S-Video, Composite, VGA veya DVI arabirimlerine sahipler. 3.5 inç diskleri desteklerler ve küçük yapılarıyla ilgi çekerler.

Peki. Yukarda saydığımız özelliklere ek olarak HDMI, High Definition Video (Full HD) ve NAS desteğini eklemeye ne dersiniz. O zaman Cebit Hannover fuarında ilgimizi çekmeyi başaran Icybox’un yeni ürünü IB-MP309HW tam size göre.

IB-MP309HW, hem NAS hem de mültimedya oynatıcısı olarak görev yapabiliyor.

IB-MP309HW, oldukça küçük yapısı ile ilgimizi çeken bir mültimedya oynatıcısı. 3.5 inç’lik SATA diskleri destekleyen (maks. 1.5 TB) bu ürün aynı zamanda UPnP, SAMBA, NFS ve FTP sunucu sistemlerini de destekleyebiliyor. Ürünün en büyük özelliği mkv uzantılı dosyaları oynatabilmesi. Türkçe dil desteği Icybox’a büyük bir güç katıyor. Ama bundan da önemlisi Türkçe altyazı desteğine de sahip olması. Tabi bir de HMDI çıkışını unutmamak lazım.

Icybox’un marifetleri bunlarla sınırlı değil. 802.11n desteğinin (opsiyonel) yanı sıra, USB klavye desteğine de sahip olması alışılagelmiş bir durum. Bu ürün Youtube’a direkt olarak bağlanabiliyor ve orada bulunan videoları da (USB klavye ile video arama yapılabiliyor) direkt olarak televizyona aktarabiliyor.

Bu ürünün en büyük özelliği Türkçe dil ve altyazı desteğine de sahip olması.

 

:: Böyle bir ürüne kim sahip olmak istemez ki?

 
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" CeBIT 2009: MKV Desteği İle Fark Yaratıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere CeBIT 2009: MKV Desteği İle Fark Yaratıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CeBIT 2009: MKV Desteği İle Fark Yaratıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!