IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı!


25 Ağustos 2010 Çarşamba 19:02
IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı!

Birçok internet kullanıcısı, Microsoft‘un yakın zaman içerisinde piyasaya sürmek için hazırlandığı popüler internet tarayıcısı Internet Explorer 9’u merakla bekliyor. Eli kulağında olan tarayıcı Internet Explorer 9‘un ne gibi özelliklere sahip olacağı az çok belirlendi. Tarayıcı piyasasında hararetli günlerin yaşandığı bu dönem içerisinde IE 9′un nasıl bir arayüze sahip olduğu ise internete sızan görsellerden belli oldu!

 

 

20 gün sonra beta sürümüyle kullanıcıların huzuruna çıkacak olan tarayıcı, görüldüğü üzere daha yumuşak bir tasarıma sahip olacak. Tarayıcının sekmeler, Windows 7‘nin Aero temasıyla uyumlu olacak ve Aero ile aynı özellikleri içerecek. Ayrıca adres satırındaki bağlantıyı IE 9 arabirimine sürükleyerek, kendi görev çubuğumuzu oluşturabileceğiz.

Yenilikler


İşin ilginç kısımlarından bir diğeri ise, Internet Explorer 8‘in aksine bu yeni versiyonda sadece tek bir menü butonu olacak. Bilindiği üzere Internet Explorer 8’de tam 6 menü butonu bulunuyor. Ayrıca Google‘ın kabına sığmaz tarayıcısı Chrome‘da olduğu gibi, Internet Explorer 9’da da adres satırı ile arama kutusunun birleştirilmiş olacağı tahmin ediliyor.

 

 

Internet Explorer 9 ile ilgili görselde yer alan tasarımda yeni versiyonun, bir önceki versiyondaki gibi bir adres satırına sahip olacağı görülüyor. Yani adres satırının arabiriminde herhangi bir görsel değişiklik yer almıyor. Lakin adres satırının konumu, tartışmaya açık. Sekmelere az yer ayrılması, kullanıcıları düşündürüyor. Öte yandan sekmeleri bir alt satıra atıp sekmeleri daha pratik bir forma sokabileceğimizi düşünüyoruz.

:: IE 9’un yeni arayüzünü beğendiniz mi?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!