IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı!


25 Ağustos 2010 Çarşamba 19:02
IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı!

Birçok internet kullanıcısı, Microsoft‘un yakın zaman içerisinde piyasaya sürmek için hazırlandığı popüler internet tarayıcısı Internet Explorer 9’u merakla bekliyor. Eli kulağında olan tarayıcı Internet Explorer 9‘un ne gibi özelliklere sahip olacağı az çok belirlendi. Tarayıcı piyasasında hararetli günlerin yaşandığı bu dönem içerisinde IE 9′un nasıl bir arayüze sahip olduğu ise internete sızan görsellerden belli oldu!

 

 

20 gün sonra beta sürümüyle kullanıcıların huzuruna çıkacak olan tarayıcı, görüldüğü üzere daha yumuşak bir tasarıma sahip olacak. Tarayıcının sekmeler, Windows 7‘nin Aero temasıyla uyumlu olacak ve Aero ile aynı özellikleri içerecek. Ayrıca adres satırındaki bağlantıyı IE 9 arabirimine sürükleyerek, kendi görev çubuğumuzu oluşturabileceğiz.

Yenilikler


İşin ilginç kısımlarından bir diğeri ise, Internet Explorer 8‘in aksine bu yeni versiyonda sadece tek bir menü butonu olacak. Bilindiği üzere Internet Explorer 8’de tam 6 menü butonu bulunuyor. Ayrıca Google‘ın kabına sığmaz tarayıcısı Chrome‘da olduğu gibi, Internet Explorer 9’da da adres satırı ile arama kutusunun birleştirilmiş olacağı tahmin ediliyor.

 

 

Internet Explorer 9 ile ilgili görselde yer alan tasarımda yeni versiyonun, bir önceki versiyondaki gibi bir adres satırına sahip olacağı görülüyor. Yani adres satırının arabiriminde herhangi bir görsel değişiklik yer almıyor. Lakin adres satırının konumu, tartışmaya açık. Sekmelere az yer ayrılması, kullanıcıları düşündürüyor. Öte yandan sekmeleri bir alt satıra atıp sekmeleri daha pratik bir forma sokabileceğimizi düşünüyoruz.

:: IE 9’un yeni arayüzünü beğendiniz mi?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IE 9 Arayüzü İnternete Sızdı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!