İfşa fotoğrafları için önlem alan telefon!


19 Şubat 2020 Çarşamba 18:00
İfşa fotoğrafları için önlem alan telefon!

Yapay zeka destekli birçok cihaz artık hedef odaklı ürünlerde karşımıza çıkıyor. O ürünlerden birisi olan Tone e20, yapay zekalı sistemi sayesinde müstehcen fotoğraf çekme konusunda önlem alıyor. Amaç, ifşa fotoğrafları olarak kullanılabilecek fotoğrafların telefonda saklanmasını engellemek.

Tone e20 ile ifşa fotoğrafları tarih olabilir

Yıllardır hem ünlülerin hem de siyasetçilerin başına gelen iCloud ya da Google Drive hacklemeleri yüzünden birçok kişinin müstehcen fotoğrafları internette yayılıyor. Hatta bazıları o kadar değerli ki para karşılığı şantaj bile yapılabiliyor. Bu nedenle oldukça tehlikeli bir hale gelen söz konusu fotoğrafları çekmeyi engelleyen Tone e20 oldukça ilginç bir telefon.

Uygun fiyatlı olarak sunulan bu akıllı telefon aslında reşit olmayan kişilerin uygunsuz fotoğraflarını çekip yayımlamasının önüne geçmek için geliştirildi. Zira 2014 yılında yapılan bir araştırmaya göre Amerikalı yetişkinlerin yüzde 50’ye yakını müstehcen fotoğraf ya da video çekiyor ve bunları birilerine gönderiyor. Yine yapılan başka bir ankete göre, kadınların yüzde 89’u müstehcen fotoğraflarını çektiklerini bildirmişler.

Tone e20 akıllı telefon müstehcen fotoğraf çekmeyi engelliyen telefon

Tone e20 akıllı telefon hangi özelliklere sahip?

Japonlar ise Tone e20 ile bunun önüne geçmek istiyor. Android işletim sistemine sahip olan telefonun Android 9.0 yüklü geldiği biliniyor. 64 GB depolama alanı ile gelen telefonun, 6.26 inçlik HD+ bir ekranı bulunuyor. 13 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya sahip olan telefona arkada iki kamera daha eşlik ediyor. Telefonda göze çarpan en önemli özellik şüphesiz yapay zeka destekli Smartphone Protection.

Telefonda kullanılan görüntü işleme teknolojisinden dolayı müstehcen olduğu anlaşılan bir fotoğraf çekiyorsanız telefon bunu hemen algılıyor ve söz konusu fotoğraf galerinize kaydedilmiyor. Bu özellik ile bir gün pişman olacağınız fotoğraflar da çekmemiş oluyorsunuz.

Tone e20 başka bir telefon ile bağlantı kurabiliyor. Böylece reşit olmayan gençlerin uygunsuz fotoğraf çekmesi de ebeveyn tarafından kontrol edilmiş oluyor.  Telefonda bulunan yapay zeka sistemi ise bir fotoğrafın içeriğini tanıma özelliği ile karşımıza çıkıyor.

Telefon küresel pazarda 180 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Insanlar neden kendilerinin çıplak fotosunu çekerki? Anlamıyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Abi yavaş yavaş her gün özgürlüğümüzü belirli bahaneler altında zincire vuruyorlar(terörle savaş derken her yerin kamera dolması gibi) sizde kalmışşınız armut bulmuş ayı gibi alkışlıyosunuz aferin size işte geleceğimiz bu

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Şu ifşa işlerinde aileler zor durumda kalıyor. Yoksa çekene veya çekilene acımıyorum zaten

sireno52
sireno52
11 ay önce

Yalan anket bana hiçbir kadın müstehcen fotoğrafını yollamadı

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

İfşalık bir fotoğrafının olması ne kadar iğrenç bir durumsa hala aynı iğrençliklere devam edilebilmesi için böyle programlara başvurmakta o kadar iğrenç.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
11 ay önce

Özgürlüğümüzü zincirliyorlar demişsin ama özgürlüğünde fazlası sıkıntı. İfşalar, kavgalar, zor durumda kalan çocuklar. Bu dünyada sorumluluk denilen bi gerçek var ve bu özgürlükten daha önemli. Bir anne veya baba özgürlüğüm benim hayatım diyerek ettiği bencilliğin çocuğu ne kadar etkilediği konusunda fikri olmayanlar konuşuyor. Babamın sorumsuzluğu bir ailenin felaketine yol açmak üzere ama sorun değil çünkü “O ÖZGÜR BİR BİREY!”

" İfşa fotoğrafları için önlem alan telefon! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İfşa fotoğrafları için önlem alan telefon! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İfşa fotoğrafları için önlem alan telefon! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  2. 2 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  3. 3 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  4. 4 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  5. 5 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  6. 6 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  7. 7 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  8. 8 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  9. 9 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  10. 10 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor