İstanbul’da Bilişim Konuşulacak


28 Mayıs 2009 Perşembe 11:38
İstanbul’da Bilişim Konuşulacak

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi’nin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile Marmara Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği III.İstanbul Bilişim Kongresi yarın kapılarını açıyor. İstanbul’daki Marmara Üniversitesi Erdal İnönü Bilim ve Kültür Merkezi Nişantaşı Kampüsü‘nde gerçekleştirilecek olan etkinlik 3 gün boyunca sürecek.


36 toplantının gerçekleştirileceği etkinlik 3 gün boyunca sürüyor.

Açılışının Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Rafet Akay, TBD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Karadağ, BTK İkinci Başkanı Galip Zerey, TBD Yönetim Kurulu Başkanı Doç.Dr.Turhan Menteş ve Özyeğin Üniversitesi Bilgi Merkezi ve Bilgi Teknolojileri Direktörü Gülçin Cribb tarafından gerçekleştirilecek olan etkinlik 4 ayrı salondaki 36 toplantıyla sürecek. Etkinlikleri takip etmek ücretsiz. Katılmak için bu adresteki katılım formunu doldurup kayıt olmak yeterli oluyor.

İlk Gün – 29 Mayıs 2009 Cuma

Açılış konuşmalarının ardından “BT Yönetişimindeki Fırsatlar ve Tehditler” konulu bir panel düzenleniyor. Bu paneli “Çevreci BT’nin Neresindeyiz?” ile “Müşteri ve Maliyet Odaklı Yapılanma” başlıklı toplantılar izleyecek.

İkinci Gün – 30 Mayıs 2009 Cumartesi

İkinci gün, ilk günün aksine paneller dört ayrı salonda gerçekleştiriliyor. Ana salonda oturumlar “Operasyonel Verimlilik ve Dışkaynak” paneliyle başlarken Salon 1’in açılışı “Bilişim Güvenliğinin Neresindeyiz?” başlıklı panelle yapılıyor. Saat 11:40’da başlayacak olan “İnternette Yasaklar ve Çözüm Önerileri” başlıklı oturumun en çok ilgi görenlerden biri olması bekleniyor. Salon 2 sponsor kuruluşların sunumlarına ayrılırken, Salon 3’te “E-Öğrenme” ile “Bilişim ve Kent Yönetimi” panelleri günün dikkat çekenleri arasında yer alıyor.

Üçüncü Gün – 31 Mayıs 2009 Pazar

Organizasyonun son günü de oldukça yoğun bir toplantı programına sahip. Ana Salon’daki etkinliklerden “Özgür Yazılım ve İş Modelleri” ile “Türkiye’deki Kadın Bilişimci Sayısı Nasıl Arttırılabilir?” başlıklı paneller ilgi çekiyor. Aynı saatlerde Salon 1’de “Gençler ve Bilişimde Kariyer“, “Gençler ve Girişimcilik“, “Web 2.0” ile “Yeni Nesil Yazılım Araçları” başlıklı etkinlikler katılımcılarla buluşuyor.

Salon 2’de dikkat çeken paneller “Portallar ve İçerik Yönetimi“, “E-İş” ile “Kablosuz Ağlar ve Mobilite” olarak sıralanırken Salon 3’teki oturumların bilgi yönetimi ve bilgi güvenliği ağırlıklı olduğu gözümüze çarpıyor.

Programın tamamını görmek için tıklayın.

:: Kongredeki panelleri takip edecek misiniz?

Bilgi için: İstanbul Bilişim Kongresi
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
11 yıl önce

10 gün önce istanbul bilişim’den sony notebook aldım. Alırken şölede bölede balladılar yağladılar haklılarda bu ürün onu hakediyordu. Alırken bana 1 hafta içinde bir sorun oluştuğunda iade edebileceğimi bildirdiler, akşam eve gittim bilgisayarımı açtım şölebi baktım şarja takdım.Kapattım 8 saat sonra bi açayım dedim ve notebook saatlerce uğraşmama rağmen açılmadı çıldırdım 2 bin lira vermiştim neredeyse, onca denemeden sonra kapatma hatası diye uyarı aldım. Şaşırdım kaldım hemen değiştireyim dedim iade düşünmüyordum ama önce bir internetten bakayım belki başka bir sorun vardır diye ( Boşuna gidip gelmiyim dedim )
Bir forumda yorumları okurken birde bir istanbul bilişim yetkilisinin cevaplarını gördüm. Ve gerçeği orada öğrendim, İstanbul bilişim Tüm notebooklarını yurt dışı üretimlerinden sağlıyor ve tamamen ingilizce olan ürünler şöyle işlemlere tabi tutuluyormuş,
Önce ürün yurt dışından getirtiliyor.
Arkasından klavyeleri ve şarj ünitelerini kendi teknik servislerinde değiştiriyorlar. ( ki şarj ünitesi inanılmaz dandik çin malı bile diyemem ve sorunun bu üniteden kaynaklandığını düşünüyorum hala)
Daha sorna ürüne yeniden yazılım yüklenip paketlenip tekrar satışa sunuluyor.
Garanti için sakın bir Sony yetkili servisinme götürmeyin tek muhattabınız istanbul bilişim çünkü. Bunları öğrenince çok şaşırdım, insanlara ucuza ürün satarken bu ürünün neden ucuz olduğunuda müşterilerine söylemek yerine forumlarda tartışı***** gittim aynı SD beni karşıladı, anlattım bi kaç kurcaladı tamam dedi değişim yapalım, okuduklarım aklıma geldi, bi daha buradan ürün almak istemiyordum ve para iadesi olmuyormu diye sordum ve inanılmaz diyaloglar oldu sorularıma verdiği cevaplar aynen şöyleydi;
– Para iadesi alamaz mıyım ?
Mümkün değil, size başka ürün verelim
– Para iadesi alabileceğimi söylemiştiniz ama
Hayır ben ürün değişimi yapabilirsiniz demiştim
– Ama sitenizde de yazıyor para iadesi olabileceği
Hayır, o sadece internet satışlarında geçerlidir
– Ama bana bunu bu şekilde anlatmadınız
Hayır, anlatmışımdır, siz anlamamış olabilirsiniz
– E peki para iadesi yapabilmem için koşul nedir? Ben bu ürünü aldım ve şu an çok huzursuzum bu işlemlerin olduğunu bana hiç söylenmedi, ben bir nevi kandırıldım.
Para iadesi için notebookların 3 defa aynı arızadan servise gitmesik gerek
( Ãœrünü alalı 30 saat olmadı)
– Ama ben para iadesi istiyorum, çünkü öyle söylediniz diye bastırdım.
O zaman mahkeme yolunuz açık.

" İstanbul’da Bilişim Konuşulacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İstanbul’da Bilişim Konuşulacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul’da Bilişim Konuşulacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi