Okunma

İki Farklı Snapdragon 820 Gelebilir!


16 Ekim 2015 Cuma 12:00
İki Farklı Snapdragon 820 Gelebilir!

Mobil işlemcilerin performansı hızla artamaya devam ediyor. Qualcomm, Snapdragon 810’da yaşanan ısınma problemleri ile bekleneni veremedi ve gözler 820’ye çevrildi. Geçtiğimiz günlerde Snapdragon 830‘un 10nm üretim sürecine sahip olacağını sizlerle paylaşmıştık.

10nm Snapdragon 820!

Qualcomm, Snapdragon 810’da yaşadığı ısınma problemleri nedeniyle 10nm üretimsürecine geçmek istiyor.  Bugün ortaya çıkan bilgilerde Snapdragon 820’nin 10nm ile üretilen ikinci bir modelinin olacağı belirtiliyor. 2016 yılının ilk çeyreğinde çıkacak olan Snapdragon 820 yongaseti Samsung tarafından 14nm FinFET süreci ile üretilecek. 2016 yılının sonlarında ise 10nm FinFET süreci ile üretilmiş yeni bir Snapdragon 820 karşımızda olacak.

15-10/16/snapdragon-820.jpeg

10nm üretim süreci Snapdragon 820’nin daha fazla performansı daha az enerji tüketimi ile sunmasına olanak tanıyacak ancak iki farklı versiyonun gelecek olması son kullanıcının ikilemde kalmasına neden olacak.

:: İki farklı Snapdragon 820 olması hakkında ne düşünüyorsunuz ?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “İki Farklı Snapdragon 820 Gelebilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  mobil işlemci konusunda piyasayı döndüren bir kaç şirket var başka alternatif yok, tekelci bir yapı var, tüketiciye güçlü ürün sunmak yerine onları deneme tahtası olarak kullanıyorlar. verilen paralarımıza yazık.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence 2 tane gelmez gelsede ismi farkli olur ama 10 ile gelirse coşar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sınapdıragın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Exynos akar

 5. SDN Okuru dedi ki:

  2 versiyon olayı baya şüphe uyandırıyor hele ki 810 faciasından sonra güvensizlik yarattılar. Madem 10nm üretebiliyor neden öncesinde üretime geçmiyor acaba ilginç.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bu da fıs çıktı, ahanda yazdım buraya 810 nasıl milletin başını yaktıysa bu da öyle olacak yoksa şimdiden 830 hikayeleri anlatmazlardı…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone'un, Samsung'un ekmeğine yağ çalmaktan başka bir durum yok! Tüketici alacak 6 ay sonra iyi işlemci çıkacak! Daha bir sene öncesinden belli olması garip! Aynı şekilde tüketicinin bir bölümü uyanacağı için de iyi olmuş aslında! Helio ise nasıl olacak merak konusu?!

 8. SDN Okuru dedi ki:

  o değil de forumunzda bir hata var sanırım 5 aydır aynı problem devam ediyor. sayfalar görüntülenemiyor yada sunucu hatası veriyor. bu problemi yazacak bi yer bulamadığım için buraya yazdım. 5-6 kere sayfayı yenilersem düzeliyor ancak.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Tegra en iyisi

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bu gidişle işleri çok zor.

" İki Farklı Snapdragon 820 Gelebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İki Farklı Snapdragon 820 Gelebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İki Farklı Snapdragon 820 Gelebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "