Okunma

İkinci Söz de Tutuldu


04 Mart 2008 Salı 22:00
İkinci Söz de Tutuldu

Türk Telekom‘un 2008 planlarına dair yayınladığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz. TTNet WiFi Kablosuz İnternet servisi ile internete artık sadece ev veya işyerlerinde değil, yoğun ziyaret edilen alışveriş merkezi, hava alanı, kafe ve restoran gibi birçok noktada da erişilebiliyor. Üstelik şimdi TTNet ADSL aboneleri, TTNet WiFi Kablosuz İnternet servisinden ücretsiz yararlanabiliyor.

Birçok Yerde Kullanılabiliyor

TTNet WiFi Kablosuz İnternet servisi sayesinde, taşınabilir bilgisayarlar veya Wi-Fi uyumlu cep telefonları ile kafeler, restoranlar, hava alanları, terminaller,  üniversiteler, oteller gibi pek çok sosyal alandaki TTNet WiFi servis noktasından hızla ve güvenle internete erişilebiliyor.

31 Mayıs’a Kadar Ücretsiz

31 Mayıs‘a kadar tüm TTNet ADSL aboneleri, TTNet WiFi Kablosuz İnternet servis noktalarından internete ücretsiz olarak bağlanabilecek. Bunun için müşterilerin, TTNet WiFi servis noktalarında web tarayıcılarını açtıklarında karşılarına çıkan web sayfasına ADSL hizmet numaralarını, kullanıcı adlarını ve şifrelerini girmeleri yeterli.

TTNet ADSL Abonesi Değilseniz Ne Olacak?

TTNet ADSL abonesi olmayan İnternet kullanıcıları da TTNet WiFi servis noktaları veya Türk Telekom ofislerinden satın alabilecekleri TTNet WiFi kartlarıyla bu hizmetten yararlanabiliyor.

Günlük 30, 60 ve 150 dakika; haftalık 300 dakika ve aylık 1800 dakika şeklinde 5 ayrı seçenekte satışa sunulan bu kartlarla, TTNet ADSL abonesi olsun veya olmasın tüm tüketiciler TTNet WiFi servis noktalarında kablosuz İnternet erişimi servisinden yararlanabiliyor.

Ayrıca TTNet, sayıları Türkiye genelinde her geçen gün artan TTNet WiFi servis noktalarında açılan web sayfasından kredi kartı ile ödeme yaparak TTNet WiFi dakikası satın alma imkanını da sunuyor. 

Acaba!

Bu açıklamalarla beraber akla gelen sorular da yok değil. 31 Mayıs’tan sonra bu servisin hangi fiyattan sunulacağı, bu uygulamanın diğer servis sağlayıcılarıyla olan rekabete ne derece uygun olduğu gibi.

:: Kablosuz ağ kullanıyor musunuz? Forumda yanıtlayın.

Bilgi için: Türk Telekom
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “İkinci Söz de Tutuldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  evet kotamız dolmaya devam edecek mi wi-fi üzerinden bağlanınca?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Benim asıl merak ettiğim konu; kendi kullanıcı adınızla girince kotalı kullanıcıların wifi de kullandıkları internet kotalarından düşecek mi?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  HIZ istiyoruz. Zaten Alışveriş merkezlerinin cogunlugunda bedava Wifi hizmeti veriliyor. Yine para kazanma amaçlı. HİZMET istiyoruz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ADSL de İndirim sözünü de tutsunlar artık!!!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  peki zeki müren de bizi görecek mi?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  zaten bu bahsettiğiniz alış veriş merkezlerinde hiçbir şifre yokki serbestçe ***** diye birde kendi şifremizi girelim anlamadım.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  30mb int versin bikini giyerim 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İyi Güzelde bu wifi erişim noktalaarı 5651 Sayılı Kanuna göre İnternet Toplu Kullanım Sağlayıcıları Olmaktalar ve Bu Kanun gereği İç dağıtım İP Loglarını tutmak zorundadır. Aynı zamanda da Konusu Suç İçeriği Oluşturan Siteleri Engellemek zorundalar tıpkı internet kafelerde olduğu gibi filtre programı yada filtre donanımları ile ilgili burada meydana gelen yasal boşluk nasıl kapatılacaktır.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Bence güzel bir uygulama TTnet yavaş yavaş kullanıcıya yönelik yatırımlar yapmaya başladı.

  Umarım devamı gelir ve adsl fiyatlarında düşüş kotalarda ve hızlarda artış da meydana gelir

  muratcan berber

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Asıl en önemlisi 3. sözü VDsl istiyoruz biz kardeşim yahu adamlar verdiği sözü tutacaklarsa ilk önce bunu tutsunlar.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  3. söz de tutulsun. ADSL fiyatları ucuzlasın, yeni hızlar gelsin.

" İkinci Söz de Tutuldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İkinci Söz de Tutuldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İkinci Söz de Tutuldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "