Okunma

Alan Adı Bulamayana Yeni Seçenek: .tel


04 Şubat 2009 Çarşamba 09:34
Alan Adı Bulamayana Yeni Seçenek: .tel

İngiltere merkezli Telnic adlı firma, .tel uzantılı alan adlarının satışına başladığını duyurdu. Özellikle mobil servisler sunan şirketlerin tercih edebileceği bu alan adlarının büyük ilgi görmesi bekleniyor. Şirket, şu an satışlarını şirketler ve kişiler için olmak üzere iki başlık altında toplamış durumda.


Başkası kapmadan isminiz.tel’i almaya bakın.

Servis yeni başladığı için pek çok isim şu an boşta, eğer elinizi çabuk tutarsanız ferrari.tel, holywood.tel, blackberry.tel, airbus.tel, vodafone.tel gibi isimleri almayı deneyebilirsiniz. İlk alımlar başladı ve bu yeni isimler arasında yayında olan my-idol.tel ve celebrity.tel gibi adresler bulunuyor. Ama unutmayın, bu adresleri bildiğiniz anlamda internet sitesi yapmak için değil, şirketinizin ya da kendinizin cep telefonları üzerinden de ulaşılabilen iletişim bilgileri sayfası gibi düşünmeniz gerekiyor. Çünkü Telnic, alacağınız alan adını sadece bu şekilde kullanabileceğinizin altını çiziyor.

Bilgi için: Telnic

:: Sadece iletişim bilgilerinizi yayınlamak için isminiz.tel’i alır mıydınız?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Alan Adı Bulamayana Yeni Seçenek: .tel”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Şimdiye kadar kaç kişi başvurmuştur bu yazıyı okuyan 😀

" Alan Adı Bulamayana Yeni Seçenek: .tel konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alan Adı Bulamayana Yeni Seçenek: .tel ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alan Adı Bulamayana Yeni Seçenek: .tel ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "