Okunma

İlginç iPhone Alışkanlıkları


23 Mayıs 2013 Perşembe 06:01
İlginç iPhone Alışkanlıkları

iPhone ile ilgili birçok ilginç alışkanlığı ve takıntısı olan insanlar var. Bu alışkanlıkların bir bölümünü siz de yapıyor olabilirsiniz. Bakalım bu takıntılar nelermiş.

Ana Ekran Düzeni

iPhone ve iPad kullanıcılarının büyük bir bölümü ana ekranlarında en çok kullanılan uygulamaları bulunduruyor. Düzenli olarak kullanılmayan uygulamaları ise ana ekranda karışıklık yaratmaması için klasörlere yerleştiriyorlar.

Hem iPhone hem de iPad’e sahip olan kullanıcılar her iki cihazlarında da aynı menü düzenini kullanıyor. Böylece hangi uygulamanın nerede olduğunu rahatlıkla bulabiliyorlar. Ayrıca bazı kullanıcılar, uygulamaları alfabetik sıraya diziyor.

 

Ana ekranlarında birkaç tane ikon boşluğu bulunduranlar da var. Çünkü tam sayfa ikonlarla dolu ana menü onları aşırı derecede rahatsız ediyor. iPhone ana ekranını orijinal kullanan bazı kullanıcılar da App Store’dan ne yüklerlerse yüklesinler bu uygulamaların sırasını asla düzenlemiyorlar.

Bildirimler

Bazıları ise bildirim merkezi konusunda da oldukça titiz davranıyor. Bildirim merkezindeki; Twitter, Facebook, mesajlar, e-mail bildirimlerini en önemliden en az önemli olana doğru sıralıyorlar. Ayrıca ikonu kötü olan uygulamaları ayrı bir klasörde topluyorlar.

iPhone sahipleri her şarkının albüm kapağının olmasını istiyor. Hatta albüm kapağı olmayan şarkıları telefonlarından silenler de var.

iPhone’suz Yapamayanlar

Cepleri olmayan kıyafetlerle bir yere gitmek zorunda kalanlar telefonunu pantolonunun veya kemerinin içine sıkıştırıyor. Böylece telefonlarına çok yakın hissettikleri için kendilerini güvende hissediyorlar.

iPhone’unu asla titreşime almayan ve sürekli sessizde kullananlar da mevcut. Özellikle işi nedeniyle telefonuyla sürekli ilgilenmemesi gerekenler bunu yapıyor.

Varsayılan Ayarlar

iOS cihazlarının fabrika ayarları ile gelen ikon sıralamasını bozmak istemeyen de mevcut. Bazı iPhone sahipleri ise varsayılan zil sesi ve mesaj sesini de değiştirmiyor. Ancak Android cihazlara da sahip olanlar bu titizliği Android’te göstermiyor. Android’in uygulama ikonlarını beğenmediklerini de her fırsatta dile getiriyorlar.

Sessize Alma Tuşu

Sesli/sessiz mod tuşunun, sessize alındığında titremesi ve sesliye alındığında ise hiç ses çıkarmaması herkes tarafından biliniyor. Ancak ekrana bakmadan telefon sessizden sesliye alındığında, bu tuşu 3 defa kullananlar var.

Sesli, sessiz (titrer) ve tekrar sesli. Kullanıcılar bu işlemi telefonu sesliden sessize almak istediklerinde de yapıyorlar.

Güncellenmeyen Uygulamalar

Uygulamalarını güncellemeyen kullanıcıların alışkanlığı ise oldukça garip. Bu kişiler sadece güncellemek istedikleri uygulama olursa güncelleme yapıyor. Uygulamayı güncellerken bile nasıl bir yenilik geldiğini okumayanlar ise başkalarının konuşmaları sırasında güncellemenin neyi değiştirdiğini öğreniyorlar.

Spotlight

iPhone’u ile ilgili garip alışkanlığı olmadığını söyleyenler de var. Ancak bunu söyleyen kişiler uygulamaların sırasını düzenlemediklerini belirtiyorlar. Sadece Spotlight’ı kullanarak uygulamalara daha hızlı ulaştıklarını ve bu sayede düzenleme ile ilgili bir sıkıntı yaşamadıklarını söylüyorlar. Aslında bu olay da garip alışkanlıklar arasına giriyor.

Bu sonuçlar iMore sitesinin editörlerinin iPhone ile ilgili alışkanlıklarından elde edilmiştir.

:: Sizin de iPhone’unuzla ilgili ilginç takıntılarınız var mı?   
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

51 yorum - “İlginç iPhone Alışkanlıkları”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    IPad’in batsın bu ne biçin yazı la? 🙂 Oyun dünyasını yakından takibinde biraz uzakta kalmışsın ya la 🙂 Ya olm Call of Duty Ghosts’da MW3’deki Ghost’un işi ne la? MW3’de Ghost yok ayrıca MW2’de idi *****. Öldü ya la Ghost 🙁 İsimler azıcık, birazcık benzedi diye bu ne şaşkınlık ya la? Darılma ama sen birazcık, çok azcık kafan üşütük müsün? 🙂

" İlginç iPhone Alışkanlıkları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlginç iPhone Alışkanlıkları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlginç iPhone Alışkanlıkları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "