Okunma

İlişkilerin Yeni İlk Adımı: Sosyal Medya


03 Ekim 2012 Çarşamba 19:00
İlişkilerin Yeni İlk Adımı: Sosyal Medya

İnsanların sosyalleşmek ve yeni arkadaşlar edinmek amacıyla dışarı çıkıp yaşam tarzlarına uygun mekanlarda vakit geçirdikleri dönemler geride kaldı. Romantik bir ilişki kurmak isteyen web kullanıcıları, yüzde 95,8 oranında sosyal ağları kullanıyor.

Sosyal ağlar ve mobil uygulamalar, insanlar arasında kurulan ilişkileri önemli biçimde değiştirdi. Facebook ve Twitter gibi platformlar, hem ilişki öncesinde, hem de ilişki sürecinde büyük rol oynuyor. Tagged tarafından yapılan “Flört Durumu Anketi” adlı araştırması da bunu doğruluyor.

Ankete katılanların yüzde 32’si, 1 ila 10 arasında kişiyle online olarak tanışıp flört ettiklerini belirtirken, yaklaşık yüzde 21’lik kesim ise 100’den fazla kişiyle tanıştıklarını söylüyor. Online flörtün eğlenceli ve zararsız olduğunu belirten üçte birlik kesimin yanı sıra, diğer bir üçte bir ise etkileyici bir Facebook mesajı, tweet ya da e-posta göndermenin çarkları döndürmek için en kolay yol olduğunu iddia ediyor.

Bu özel mesajların işe yaradığı ise, anket katılımcılarının yarıya yakınının bir ay sonra online muhabbeti yüz yüze görüşmelere taşımayı uygun görmesiyle doğrulanıyor. Online olarak tanıştıkları kişilerle bir hafta içinde buluşanlar yüzde 28’i oluştururken, yanıt verenlerin yüzde 7’si sadece bir gün beklediklerini belirtiyor.

:: Online olarak kurulan ilişkilere nasıl bakıyorsunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “İlişkilerin Yeni İlk Adımı: Sosyal Medya”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  road rash 3D playstation 1 ***** bilgisayara nasıl yü***** varsa insaniyet namına yazsın.
  1999 yılları oyunu..hala bu motorsiklet (tokat,tekme ve joplu)yarışını seviyor,oynamak istiyoruz.. çok zevki bir oyun…ve o manzalarda harika,,yollar güzel..
  teşekkürler..yardım…….

 2. Crimean dedi ki:

  Online flört ile başlayan romantik ilişki nasıl yürür ki? Bayağı bir çoğunluk kendini olmadığı gibi göstermeye (ilginç, eğlenceli vb) meyilli. Online sallamak kolay! Sonra bir karşılaşıyorsun …….ve bye! Hayal kırıklığı! İnsanları sosyal medyası ile değil sosyal çevresi ve ilişkileri ile tanımak lazım. Çünkü o kişi ile yaşarken facebookta yaşamayacaksınnn! Back to the Real Life! Acı bile olsa.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  benim reel de de sanalda da şansım yok ya la

 4. -Beneficence- dedi ki:
  Alıntı grkn-g Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  bugün avcılarda trafikte abinin biri yanındaki arabadaki ablaya bir sigara verdi peşine karşılıklı numaralar falan olaylar olaylar sosyal medyada neymiş götüren her türlü götürüyor

  Görüyorsun değilmi @ReDo ibret al ://

 5. grkn-g dedi ki:

  bugün avcılarda trafikte abinin biri yanındaki arabadaki ablaya bir sigara verdi peşine karşılıklı numaralar falan olaylar olaylar sosyal medyada neymiş götüren her türlü götürüyor

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Benim klavye de love butonu yok. :(((

 7. dgncn dedi ki:
  Alıntı acer Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Zuckerberg Stanford üniversitesindeki kızların sırf fotoğraflarını görebilmek için kurmuş

  Pardon o daha farklıymış.

 8. acer dedi ki:
  Alıntı dgncn Nickli Üyeden Alıntı
  Mesajı göster
  Zaten o amaçla kurulmamışmıydı facebook.

  Zuckerberg Stanford üniversitesindeki kızların sırf fotoğraflarını görebilmek için kurmuş

 9. dgncn dedi ki:

  Zaten o amaçla kurulmamışmıydı facebook.

" İlişkilerin Yeni İlk Adımı: Sosyal Medya konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlişkilerin Yeni İlk Adımı: Sosyal Medya ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlişkilerin Yeni İlk Adımı: Sosyal Medya ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "