Okunma

İlk 3D İnternet Sitesi mi Geliyor?


20 Aralık 2010 Pazartesi 17:30
İlk 3D İnternet Sitesi mi Geliyor?

İngiltere Sunderland’den, Saif Chaudhry adlı bir geliştirici, son derece ilginç bir açıklamada bulunarak, “Dünyanın ilk 3 boyutlu İnternet sitesini”, prototip olarak sanal dünya ile tanıştırdığını duyurdu. Girişimcinin ifadelerinin tamamen doğru olup olmadığını ispatlamaksa pek kolay değil, zira 3 boyutlu TV, uyumlu gözlük ve hepsinden de önemlisi 3 boyut uyumlu tarayıcı talep ediliyor.

 

Saif Chaudhry, “Kimse, bu kadar ileri gidilebileceğini sanmıyordu ama ben ve ekibim bunu başardık. Sitemiz, şimdilik konsept halinde ve yalnızca gözlük yardımıyla görüntülenebiliyor. Yakında, tam sürüm olarak karşınıza çıkacağımızı ve uyumlu televizyonlarda, gözlüksüz takipte bulunabileceğinizi müjdeliyorum. İnternet’te yeni bir çağ başlıyor.” ifadelerini kullandı. Gerekli donanıma sahipseniz, http://www.stereoscopic-3d.co.uk adresine göz atmak, hiç de fena bir fikir değil. Elbette 3D bir tarayıcı bulmayı başarırsanız…

:: Saif Chaundry’nin iddiaları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İlk 3D İnternet Sitesi mi Geliyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    benim aklımdaki buluşdu ama insanın elinde değil …

" İlk 3D İnternet Sitesi mi Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlk 3D İnternet Sitesi mi Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlk 3D İnternet Sitesi mi Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "