Okunma

İlk Fermi’nin İçi Boşmuş


04 Ekim 2009 Pazar 00:00
İlk Fermi’nin İçi Boşmuş

Geçtiğimiz gün düzenlenen GPU Technology Conference’ta NVIDIA yeni nesil grafik işlemcilerini tanıttı. Fermi kod adlı bu yeni grafik işlemcilerin, NVIDIA’nın bugüne kadar yapmış olduğunu en büyük mimari değişikliğe sahip olduğu belirtiliyor. Fermi tabanlı kartların piyasaya çıkış tarihi hakkında birçok söylenti var fakat görülen o ki bu modellerin yakın zamanda çıkmasını beklememek lazım. Zira NVIDIA henüz kartları kendi tanıtımına bile yetiştirememiş.

NVIDIA CEO’su Jen Hsung Huang’ın Fermi’nin tanıtımında elinde tuttuğu Tesla kartın aslında çalışmadığı ve sadece gösteri amaçlı olduğu iddiaları çıkmıştı. NVIDIA yetkililerinden alınan bilgilere göre gerçekten de Huang’ın elinde tuttuğu kart çalışmıyor. NVIDIA yetkilileri çalışan Fermi kartların olduğunu fakat bunların henüz son kullanıcıya ulaşacak şekle gelmediğini söylediler.

:: Fermi tabanlı kartları sizce ne zaman piyasaya çıkar?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “İlk Fermi’nin İçi Boşmuş”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İsminde hayır yok gtx29 serisini elden geçirmiş hali olabilir

 2. SDN Okuru dedi ki:

  şahsen ben bekliyorum iyi bir kart çıkmasını. bence atinin kinlerden çok daha iyi olacak

 3. SDN Okuru dedi ki:

  üç kağıtçılar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten iyi bir kart çıkarmasını beklemiyoruz

" İlk Fermi’nin İçi Boşmuş konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlk Fermi’nin İçi Boşmuş ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlk Fermi’nin İçi Boşmuş ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "