Okunma

İlk katlanabilir telefon modeline finansman engeli!


18 Mart 2019 Pazartesi 09:15
İlk katlanabilir telefon modeline finansman engeli!

İlk katlanabilir telefon nedir? Sorusuna birçok kişinin vereceği cevap Samsung Galaxy Fold olacaktır. Ancak, düşünülenin aksine ilk katlanabilir telefon CES 2019‘da tanıtılan bükülen ama kırılmayan ekranıyla Royole FlexPai oldu.

Samsung’dan üç ay erken davranan Çinli firmanın bu telefonuna göz attığımız videoyu sizlerle paylaşmıştık. Bu telefon Galaxy Fold ve Mate X‘in aksine tamamen katlanabilir bir ekrana sahip değil, ancak aynı kategoride yer alıyor.

FlexPai‘nin 128 GB depolamaya sahip modeli 1318 dolar ve 256 GB depolamaya sahip modeli 1469 dolar fiyat etiketine sahip. Bunu Galaxy Fold‘un 1980 dolar ve Mate X’in 2600 dolarlık fiyatı ile kıyasladığımızda oldukça uygun.

İlk katlanabilir telefon sonrasında Royole finansman arıyor!

Bloomberg‘in yayınladığı habere göre Royole firması halka arz edilmek isteniyor, ancak halka arz öncesinde 1 milyar dolarlık bir finansmana ihtiyaç duyuluyor. Firma FlexPai’nin yanı sıra esnek OLED panelleri ile tanınıyor.

Yani Samsung ve BOE ile şu anda düşükte olsa rekabet içerisinde. Çinli firma geçtiğimiz Haziran ayında 1.5 milyar dolarlık yatırım sonucunda Shenzhen’de yeni bir esnek panel üretim tesisini aktif hale getirdi.

Royole‘nin en önemli hedeflerinden birisi de, 5 milyar dolar seviyesinde olan finansmanı 8 milyar dolara çıkarmak. Tabi bu para toplansa ve halka arz gerçekleşse bile firmanın telefon taraıfnda geleceği doğrudan kullanıcılara bağlı.

Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi devlerin önümüzdeki dönemde katlanabilir telefonlarını kullanıcılar ile buluşturacak olması, Royole gibi henüz adını duyuramayan firmaları rekabet açısından oldukça zor durumda bırakıyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İlk katlanabilir telefon modeline finansman engeli!”

  1. Anonim dedi ki:

    çeviriyi yapan kör oldu herhalde..

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Üreten bir ülke olmak isterdim

" İlk katlanabilir telefon modeline finansman engeli! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İlk katlanabilir telefon modeline finansman engeli! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İlk katlanabilir telefon modeline finansman engeli! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "