Okunma

Imagine Cup Doğayı Düşünüyor


16 Aralık 2007 Pazar 22:00
Imagine Cup Doğayı Düşünüyor
Microsoft tarafından 16 yaşın üzerindeki öğrencilere yönelik olarak her yıl farklı bir tema çerçevesinde düzenlenen Imagine Cup yarışmasının 2008 finalleri için kayıtlar başladı.  Bu yıl altıncı kez düzenlenecek küresel organizasyonun finali 3-8 Temmuz 2008 tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleştirilecek. Bugüne kadar 100’ü aşkın ülkeden 100.000’den fazla öğrencinin yarıştığı Imagine Cup’ın 2008 finallerinin yine büyük ses getireceği öngörülüyor. “Teknolojinin sürdürülebilir çevre için kullanıldığı  bir dünya düşleyin” konusunun ele alınacağı Imagine Cup 2008‘e dünyadan programcı, teknolojist ve tasarımcı öğrencilerin katılması bekleniyor.

Büyük Ödül: Toplam 200.000 Dolar

Microsoft, Imagine Cup 2008‘in teması etrafında gençleri teknoloji ile küresel sorunlara çözüm bulunması adına teşvik etmeyi hedefliyor. Yarışma, 9 ayrı kategoride gerçekleşecek ve toplam 200.000 dolarlık para ödülü dağıtılacak.

Imagine Cup 2008’in Yarışma Alanları

1.    Yazılım Tasarımı
2.    Gömülü Sistem Geliştirme
3.    Oyun Geliştirme
4.    Hoshimi Projesi – Programlama
5.    Bilişim Teknolojileri
6.    Algoritma
7.    Fotoğraf
8.    Kısa Film
9.    Arayüz Tasarımı

Bilgi için: Microsoft
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Imagine Cup Doğayı Düşünüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Imagine Cup Doğayı Düşünüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Imagine Cup Doğayı Düşünüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "