Okunma

Imagine Cup Finalistimiz Destek Bekliyor


05 Temmuz 2009 Pazar 17:47
Imagine Cup Finalistimiz Destek Bekliyor

Microsoft’un tüm dünyada gençlere yönelik düzenlediği Imagine Cup 2009 Dünya Finalleri 3 Temmuz’da Mısır’ın başkenti Kahire’de başladı. Ulusal ve online olarak düzenlenen ara finallerden sonra dünya finaline kalan 400 öğrencinin yarıştığı etkinlikte Türkiye’yi Dr.Tacha Serif danışmanlığında Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri Mert Ünan, Alkım Şenkan ve Umut Karakulak‘ın projesi temsil ediyor.


Imagine Cup’ta Türk ekibini desteklemek için son günler.

Imagine Cup Türkiye birincisi olan Istanbool ekibinin eseri olan CogoStuff projesi, insanların farklı ülkelerin kültürlerini tanımalarına yardımcı olan ve kültürler arasındaki benzerlikleri ortaya çıkaran bir uygulama olarak tasarlandı. Bu uygulamada kullanıcılar, yeni kültürler hakkında öğrendiklerini kendi kültürleri ile karşılaştırarak benzerlikleri bir araya getirebiliyor. Sistemde ortak olarak işaretlenen noktalar arttıkça kültürler arasındaki yakınlaşma da zaman içinde daha belirginleşiyor.

Türk Gençlerine Destek Bir Tık Uzağınızda

Imagine Cup katılımı her yıl artarken bu yıl Microsoft, özellikle yazılım tasarım finalistlerinin çalışmalarını özel bir web sitesi ile tanıtmaya başladı. İzleyicilerin de seçimleriyle ekipleri desteklemesi amacıyla Halkın Seçimi Ödülleri’ni  (People’s Choice Awards) hayata geçiren Microsoft, özellikle yazılım tasarımı projelerinin oylanmasını hedefliyor.

İnternet üzerinden peopleschoice.imaginecup.com adresinden destek verebildiğiniz yarışmadaki son gelişmeleri ise  katılan ekibin hazırladığı imaginecuptr.blogspot.com adresinden takip edebilirsiniz.

:: Türk ekibini desteklediniz mi?

Bilgi için: Imagine Cup
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Imagine Cup Finalistimiz Destek Bekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Imagine Cup Finalistimiz Destek Bekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Imagine Cup Finalistimiz Destek Bekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "