Okunma

IMEI kayıt ücretine zam! İşte yeni IMEI kayıt ücreti!


19 Temmuz 2019 Cuma 03:17
IMEI kayıt ücretine zam! İşte yeni IMEI kayıt ücreti!

Ülkemizdeki kullanıcıların bir kısmının tercih ettiği yurt dışından akıllı telefon getirme ya da yurt dışından getirilmiş pasaport kayıtlı cihazların satın alınması her geçen gün daha zor bir hale geliyor.

Mayıs ayında başka pasaporta kayıt dönemi bitmiş, ayrıca yurt dışından telefon getirme hakkı 2 senede 1’den, 3 yıla çıkartılmıştı. 

IMEI kayıt ücretine zam! İşte yeni IMEI kayıt ücreti!

Ocak ayından beri 618 TL olan IMEI kayıt ücretine zam geldi. Resmi Gazete‘de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre IMEI kayıt ücretine zam yapıldı.  19 Temmuz Cuma günü itibariyle yürürlüğe girecek olan karara göre IMEI kayıt ücreti 1.500 TL olacak.

Neredeyse 2 kattan daha fazla bir artışın yaşandığı IMEI kayıt ücretinde, 1.500 TL‘lik fiyat etiketi pek çok modeldeki avantajı ortadan kaldıracak. Bu da yurt dışından telefon satın alıp, IMEI kayıt yaptırmayı tercih edenlerin sayısını epey azaltacak gibi gözüküyor.

Tabii iPhone XS Max gibi ülkemizde fiyatı 10.000 TL üzeri rakamlara çıkan modelleri, yurt dışından almak çok daha uyguna geliyordu. Yaşanan son artış ile beraber en yüksek fiyat tarafında avantaj azalmış olsa da bir nebze devam edecek fakat, pek çok üreticinin akıllı telefonunu artık yurt dışından almak pek cazip gözükmüyor.

Peki bu konuda sizlerin düşünceleri neler? Hala yurt dışından telefon almak sizin için mantıklı mı?
yazarTolga Cem Küçükyılmaz

ShiftDelete.Net Genel Yayın Yönetmeni ve teknoloji uzmanı Tolga Cem Küçükyılmaz, 10 senedir en yeni teknolojileri ve ürünleri, sizlere aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

175 yorum - “IMEI kayıt ücretine zam! İşte yeni IMEI kayıt ücreti!”

 1. Anonim dedi ki:

  sonrada kaça imei atan vatandaşa neden yasa dışı iş yapıyosun derler halbuki buna insanları kendileri itiyor aptallar maku lbir fiyat olsa kim kaçak imei peşine düşer asgari ücret 2020 TL imei kayıt 1500 TL nasıl kayıt yaptırsın insanlar

 2. Anonim dedi ki:

  Bırakında ülkemizinde bir farkı olsun, 1500 liraya IMEI kayıt ettiriyor bu mallar desin dış ülkeler. Farkındalık yaratmak iyidir yani, sonrada diyoruz ki bizi AB ne almıyorlar haklılar mı haklılar. Araplaşmış,yobaz dolu, suriyeli kaynıyan, pedofili dolu saçma sapan bir ülke haline geldik. Batının medeniyetini seveyim hiç olmazsa kimlikleri ardına sığınmıyorlar biz Müslümanızda ne oluyor sizin şu yaptığınızı elin gavuru yapmaz.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Siz %52 ile başkan seçtiniz.

  1. Anonim dedi ki:

   pedofililer antimüslümanlarda daha fazla

" IMEI kayıt ücretine zam! İşte yeni IMEI kayıt ücreti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere IMEI kayıt ücretine zam! İşte yeni IMEI kayıt ücreti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda IMEI kayıt ücretine zam! İşte yeni IMEI kayıt ücreti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "