Okunma

iMessage ve FaceTime’a 2 Adımlı Doğrulama!


13 Şubat 2015 Cuma 10:30
iMessage ve FaceTime’a 2 Adımlı Doğrulama!

Apple, iki adımlı doğrulama sisteminin kapsamını genişletti. 2013 yılı Mart ayında Apple ID‘ler için iki adımlı doğrulama seçeneğini kullanıma artırılmış güvenlik seçeneği şimdi de popüler servislere taşıdı.

iCloud.com sızıntısı etkili oldu

iMessage ve Facetime için 2 adımlı doğrulamayı kullanıma sunan Cupertinolu şirket bir süre önce de iCloud.com için aynı özelliği devreye sokmuştu. Apple‘ın güvenlik alanında artırılmış önlemler almaya zorlayan önemli bir faktör de Eylül ayında birçok ünlünün iCloud üzerinde bulunan fotoğraflarının sızması oldu.

15-02/13/img_3365.jpg

Tercihe bağlı kullanılacak

İki adımlı doğrulama yöntemi iMessage ve FaceTime için zorunlu değil. Buna rağmen, kullanıcılar ilgili uygulamalara girdiklerinde, ikinci bir güvenlik önlemi olarak spesifik bir şifre belirlemesi istenecek. Bakalım iki adımlı doğrulama özelliği iMessage ve FaceTime’dan sonra hangi servislere gelecek?

:: İki adımlı güvenlik doğrulama kullanıyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “iMessage ve FaceTime’a 2 Adımlı Doğrulama!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    abi apple ile ilgili her yazınızda "Cupertinolu şirket" ifadesini kullanmasanız olmuyor mu?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yahu Azim bey bu kadar bilgiyi verdinizde nasıl kullanılacağının bilgisini neden vermediniz. Bilmiyor olabilirsiniz, ancak bilmiyorsanızda araştırıp öğrenip bulup yazmanız gerekmez miydi ? Bu yazının nasıl kullanılacağını bilmeden okumanın bize faydası yüzde kaç ?

" iMessage ve FaceTime’a 2 Adımlı Doğrulama! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iMessage ve FaceTime’a 2 Adımlı Doğrulama! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iMessage ve FaceTime’a 2 Adımlı Doğrulama! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "