Okunma

Android uygulamaları kullanılırken güncellenecek!


08 Kasım 2018 Perşembe 11:06
Android uygulamaları kullanılırken güncellenecek!

Android destekli akıllı telefonlar için her geçen gün yeni özellikler ve güncellemeler gelmeye devam ediyor. Android Geliştirici Blog‘da belirtilenlere göre testlerine başlanan In-app ile birlikte, bazı uygulamalar kullanım esnasında güncelleştirilebilecek ve bu yeni özellik iki farklı şekilde kullanılabilecek.

In-app sayesinde Android uygulamaları kullanılırken güncellenecek

Android‘e yeni beceriler ekleyecek In-app isimli özellik sayesinde belirli uygulamaları kullanırken güncelleyebileceksiniz. Bu özelliğin, acil ve esnek olmak üzere iki farkı işlevinin bulunduğunu da ekleyelim. İsimlerinden de anlayabildiğiniz gibi acil olanda uygulamayı kullandığınız sırada bildirim geliyor ve bildirimi kabul ederek güncellemeyi başlatabiliyorsunuz. Daha sonrasında uygulama kapanıp ardından açılıyor.

Esnek güncellemede ise uygulamayı kullanmaya devam ediyorsunuz ve güncelleme indiği sırada yeniden başlatmak için bildirim geliyor. Uygulama kapandığı sırada güncelleme tamamlanıyor ve otomatik olarak geri açılıyor.

Galaxy J4 Core özellikleri

Geliştirme aşamasında olan bu güncellemeler sayesinde akıllı telefonunuzdaki uygulamalara güncelleme sırasında erişim sağlayabileceksiniz. Yeni özellik henüz sadece Google’ın erken erişim partnerlerine açık. Android geliştirici hesabına sahip olan kişiler için bile test etmeleri için aktif değil. Net bir tarihi olmasa da yakın zamanda geliştirici hesabı olan kişiler yeni özelliği test edebilecek. Erken erişimde olan In-App özelliği bakalım ne zaman kullanıma açılacak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Android uygulamaları kullanılırken güncellenecek!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Hiç güncellenmese daha iyi sahibinden güncelleme almadan çalışmayacak dedi güncelledim çok karışık oldu aynı chrome un sekmelerin aşağı inmesi gibi.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Tek eksiğim buydu. Çok iyi oldu.

" Android uygulamaları kullanılırken güncellenecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android uygulamaları kullanılırken güncellenecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android uygulamaları kullanılırken güncellenecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "