İnadına Yerli, İnadına Barcelona’da!


03 Mart 2015 Salı 13:30
İnadına Yerli, İnadına Barcelona’da!

Vestel’de Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür olarak görev yapan Ergun Güler ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajda, firmanın mobil dünyadaki vizyonunu, geleceğe bakış açısını değerlendirdik. 

Videoda cevabını bulacağınız sorular;

 • Vestel, tüm dünyaya ne kadar ihracat yapıyor?
 • Vestel’in akıllı telefon pazarındaki pay ne kadar?
 • Yeni akıllı telefonlar neler? Satışa ne zaman çıkacak?

 

:: Vestel’in yeni modellerini nasıl buldunuz?

 

 
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
78 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

paranı nasıl harcayacağına devletin karar vermesi yarın başka şeylerdede devletin karar vermesi manasına gelir argümanlarınız saçma.
ayrıca vestel lüks ürüne zam ***** telefon satışının vergisini arttırın ben satış yapamıyorum dedi bu burada yazılamayacak şeylerle tanımlanabilir ancak.
artı olarak asus 600-700 tl ye o kadar gümrük nakliyat masrafı yapıp telefon satabiliyorken vestelin ama ben o kalite ve fiyatta üretememki bari onun vergisini arttırın benim telimi alsınlar demesine ne denebilir.
o na da devlet vatandaşına boşa para harcatmak istemiyor denilirmi.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

üretim yerli malı olmayabilir ama marka yerli!
ve bu şekilde baktığınız için yerli malı yok!
sen almadıktan sonra yerli çip üretilse ne olacak?
o tesisler fabrikalar cok mu ucuz?
onun için önce satış olmalı ki arkası gelsin.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Biri şu adama 1000 liraya neden S400 işlemcili galerisinde kasan telefon satmaya çalıştıklarını sorsun

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Daha 1 kişide görmüş değilim

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

general mobile yerli firma ama ürünlerini çinde yaptırıyor ülkemiz yine ithalata para kaptırmış oluyor ve beş para etmez cihazları pahalıya alıyoruz ama vestel manisadaki fabrikasında üretim yapıyor ülkemizde üretilen tek yerli akıllı telefon üreticisi

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Telefonların donanımı zaten kötü renk değiştirip piyasaya sunuyorlar tekrar

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

verigiyi hükümet ithal malların satışını azaltmak amaçlı koydu vestel diğer mallara vergi ekle demedi. hükümütin iyi bir amacı olsa vestel e teşvik verir onun ürünlerinden vergiyi kaldırırdı ama onun yerine kasasına daha çok para girdirip topu vestele yıkmayı hedefledi nitekim olduda millet bilmeden vesteli suçluyor adamlar 2-3 yıl kendini geliştirsin samsung note serisini ilk yılında yapmadı saçma sapan körbi ler filan çıkarttı yıllarca

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Ergün bey önce ürettiği ürünü kendi kullansın. iPhone 6sı var kendisinin. Ürettiği şeye önce bi kendi inansın.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Yengemlere vestel servisi çağırdık TV için. Adamlar test için flash disk taktı üzerinde Sony yazan film oynattılar sorunu bulup götürdüler servisden gelemedi 1 aydır. Yemişim yerli servisi

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

ben destekliyorum vesteli önemli olan servis ve güncelleme desteği kaltieli malzeme kullanması bizim evimizdeki tüm ürünler vestel ( blaşık makinası fırın mikro dalga ocak televizyon tost makinası fön makinası vs babamın arkadaşının vestel bayisi var diye ) ama hiç sorun vermedi televizyon 3 yılı geçti klima 10 yılı geçti diğerleri 7 yıllık filan çok iyi çalışıyor. yerli malına destek veriyorum ben telefonlarınıda üst seviye bir cihazı vergi avantajını kullanarak orta seviyede satarsa ve malının arkasında durursa mutlaka alırım. daha yeni girdiler bu pzara 1 yıl bile olmadı yavaşça gelişiceklerindende eminim bizimde destek olmamaız lazım

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Devlet insanların para harcamasına karışmıyor. Sen eğer asgari ücret kadar maaş alıyorsan iPhone 6 larla Note 4 lerle gezmeyeceksin aldığın para belli sonuçta zaten sen bu paranın ne kadarını artırabileceksin ki bu cihazın taksitini ödeyebileceksin ? Binlerce kişinin evlerine haciz geliyor kaç kişi borcunu ödeyemediği için hapse giriyor araştır hele.
Asus'a gelirsek evet cihazları ucuz ama kasalarından haber ver sen önce. Ayrıca dünyada en ucuza işlemci vs. temin eden firmaların başıdna yer alıyor Asus Türkiye de zaten çok popüler bir üründür leptopları peynir ekmek gibi satıyor.

Neyse konuyu değiştirmeyelim eğer insanlar bu tüketim çılgınlığı nedeniyle evlerine haciz geliyorsa ve hapse giriyorsa bunu önlemek için projeler düzenlenmelidir en önemlisi vergi zammı çünkü bu miktarlar caydırıcı olacaktır. Aa bu arada daha Android cihazlara filan vergi zammı henüz uygulanmadı. Bide şu var Asus bir çok malzemeyi temin ediyor ama komşu ülkelerden veya aynı ülkede olduğu yerlerden temin ediyor haliyle kargo gümrük vb. para ödemiyorlar. Fakat Vestel temin ederken ödüyor çünkü kore veya japonya ile arada km lerce mesafe var bunun da bir kargo parası olsa gerek.
Birde burada asıl amaç şu yerli malına destek vermek Asus'un pazar payına bak Vestel'in pazar payına bak. Vestel %1.7 gibi komik bir pazar payına sahip üstelik kendi ülkesinde ! Peki Asus'un bizim ülkemizde % kaçlık pazar payı var ? Çok daha yüksek. Vestel daha ilk telefonunu üretti bir sonra ki cihazlar daha iyi olacaktır fiyatlarda iyileştirme olacaktır. Önemli olan malımıza sahip çıkmaktır. Şimdi Asus'a bakalım adamların kendi ülkesinde önemli bir pazar payı var yani insanları kendi markasını destekliyor fakat bizde o yok çoğu özenti.

Bu arada işlemci vs. paralarına gelirsek Vestel ilk çıkardığı cihazlar ile zaten çokta büyük bir satış yapamayacağını biliyordu haliyle 10.000 işlemciyi toptan almak ile 1.000.000 işlemciyi toptan almak arasında dağlar kadar fark vardır. Bu diğer şeyler içinde geçerli lens, ram vs.
Batarya da kendi üretimimiz incelemelerde bakabilirsin.
Son olarak gene söylüyorum eğer olurda çevrende biri asgari ücret filan alıyorsa ve elinde note 4 varsa taksitle almışsa cihazını evine haciz filan girerse hiç ses çıkartma çünkü o adama müstahaktır.
Yani sen asgari ücret alıyorsun diye altında ferrari olmayacak. Kazancına göre harcayacaksın. Aç az haberleri izle kaç kişi kredi kartı mağduru neden çünkü insanlarımız harcama yapmayı bilmiyor üstelik bu alışverişlerin çoğu teknoloji ürünlerine özellikle telefon alımlarında oluyor. Kredi kartlarında limitler ayarlandı üstelik kredi kartı ile telefon alınamıyor artık. Yakında diğer alım çeşitlerininde önüne geçerler.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı denen söz, çipini, sensörünü,ram ini,kamerasını, zartını zurtunu kendi üretirsen diye söylenmiş bir sözdür.
Bu ilk okullarda yerli malı haftasına kola getirmek gibi bir şey..
Üretime önem veren bir politika olsaydı ülkede, şimdiye kadar ne sony si ne htc si ne apple kalırdı bizim piyasada… Bu ülkeye en büyük kötülüğü tek taraflı gümrük birliği anlaşması yapanlar yapmıştır. Hadi geçmiş olsun..

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Kasa içi ithal, dışı yerli, üstüne milliyetçilik Serp, bırakın yav…

SwateR
SwateR
5 yıl önce

Bunlar deðilmiydi cep telefonlarýna ek vergi getiren. Zaten sevmediðim bir markaydý vergi olayý ile hepten gözümde bitti. Almak isteyenlere de önermiyorum zaten.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

çekim yaptınız değilmi yaptınızsa nerde bilmiyom nerde??

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Yerlisi yabancısı yok bu işin kimse babamızın oğlu değil zaten bizi bizden iyi tıklayan yok kim kaliteli,uygun fiyatlı güzel hizmet sunarsa millette onu alır. Haaa nasıl olur fiyat,kalite açısından benzer iki ürün olur biri yerli diğeri yabancı o zaman yerliyi seçebilirsin orasıda sana kalmış.Böyle politik söylemlerle milleti kandırmayın iyi gününüzde yerli,halktan yana firma olduğunuzu kanıtlayında millette kötü gününüzde sizin yanınızda ***** ne kadar hakkını veriyorsunuz bi çalışanlara sormak lazım?

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

sizler değilmiydiniz ek vergi talebi geldiğinde cayır cayır eleştiren. para sponsorluk vb şeyler çok daha önemli zaten değil mi?

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Vestel mi ? 15 sene önce veezy bilgisayarlarindan aldim nefret ettim. Benden uzak olsun.

SDN Okuru
SDN Okuru
4 yıl önce

Sen diyorsun ki bilmem oda telefonu ucuza satsın oda discovery gibi yapsın bilmem ne herşeyi aynı ama nie böyle ben işime geleni alırım ucuzuma hangisi geldi keyfime hangisi geldi onu alırım kusura bakmayın arkadaşlarım ama ülkeyi bu hale getirenlerde bu çarpık düşünceler Kardeşim discovery dünyaya satıyor karını düşük tutuyor ama sürümden kazanıyor vestel ise türkiye de tutunmak adına discovery satışına göre ℅10 bir satışına eşdeğer satışını yaparak kendini ayakya tutmaya çalışıyor sen vestel veya başka bir firma üretti sende hem destek olsun hemde ihtiyacımı karşılasın die aldında sahip çıktında vestel mi daha iyisibi yapmadı alıyorsun discovery aynı segment te diye örnek veriyorum şarj sökeyi kırık ekran donuyor fln filan ama kardeşim normal bu fiyata bu diyosun ama venüs olunca ürettikleri cihaza bak bana göre biz birbirimizi idare etmeli birbirimizi tutmalıyız Size örnek Ben Hyundai türkiye fabrikasında otomo taj işçisiyim kadrolu işçisiyim güney kore firması mühendislerin yöneticilerin neredeyse hepsi koreli adamlar fabrikada milyınlarca parça var ama hepsi mi kore menşeili olur ben montaj hattında kalem kullanıyorum yaptığım işlemi teyitlemek için kaliteden geçmesi için kalem biterse kalem yok koreden daha gelmedi diyor formen arkadaş dedi burdan alsınlar idarelik yok dio adam koreli mühendisler kabul etmio bi kalem bile ya adamlar dünuaya para satıyo mühendislr mesela aylık en aşşa alan 30 nilyar maaş alıyo adamlatın hepsinde samsung var iphone hiç birinde yok halbuki iphone daha kaliteli adamlar tutuyorlar Gatip bizlerde böyle yok hangisi ucuzsa ben onu alırım diorsan kardeş ondan sonra da ağlama onşarın standartları yüksek die dövünme İNADINA GURURLA YERLİ

" İnadına Yerli, İnadına Barcelona’da! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnadına Yerli, İnadına Barcelona’da! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnadına Yerli, İnadına Barcelona’da! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
 2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
 3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
 4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
 5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
 6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
 7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
 8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
 9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
 10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)