Okunma

İngiliz Çocuklar Ekran Başından Kalkmıyor


21 Ocak 2009 Çarşamba 12:22
İngiliz Çocuklar Ekran Başından Kalkmıyor

ChildWise tarafından İngiltere’de 1800 çocuğun katıldığı bir araştırma yapıldı. Bu araştırmaya göre bir çocuk günde ortalama 1,5 saatini bilgisayar başında geçiriyor. Sonuçlara göre kalan vakitlerinde de pek ders çalıştıkları söylenemiyor.

 


Bu çocuğun ders çalışıyor gibi göründüğüne bakmayın…

Araştırmaya göre çocukların yüzde 37’si internete başka yerlerden bağlanırken yüzde 55’i kendi evlerinde bu keyfe sahip. ChildWise, sonuçları açıklarken karşılaştığı ilginç noktaları da belirtiyor. Örneğin çocuklar, yanlarından anne babaları ya da öğretmenleri uzaklaştığı an bilgisayarda oyun oynamaya veya televizyon izlemeye başlıyor ya da eğer varsa oyun konsolunu açıp derslerini ihmal ediyor.

Peki çocuklar İnternet’te ne yapıyor?

Çocuklardan derslerini bırakıp İnternet’te oyalanmaya devam edenlerin yüzde 34’ü hemen bir online oyun sitesini açıyor. Yüzde 32’si anında mesajlaşma programını açıp arkadaşlarıyla sohbete dalarken yüzde 31’i sosyal ağlardaki profillerini güncellemeye başlıyor. Anne babalarının ya da öğretmenlerinin söylediklerini dinleyip ev ödevini yapanların oranı ise sadece yüzde 9’da kalıyor.

:: Bizim çocuklar da aynı yolda mı gidiyor?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “İngiliz Çocuklar Ekran Başından Kalkmıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sıkıcı derslerle niye vakit kaybetsinki çocuklar hazır vakitleri varkene çocukluklarını yaşayıp istediklerini yapsınlar bence. deli gibi çalışıp okullar bitirince ne değişecek hayatlarında ? işsizler ordusuna onlarda katılırlar. en azından bizim ülkemizde böyle …

 2. SDN Okuru dedi ki:

  şimdiki nesil çok farklı :)) ev ödevlerini yapsınlarda ders çalışmayı kim isterki :)) muhtemelen ödevde yapmak istemiyorlardır veya ödev yaparken akıllarından oyundaki karakterleri(her neyse) geçiyordur %100 eminim :))

 3. SDN Okuru dedi ki:

  eheh 1,5 saat bişi değil ya =)

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye’yi düşünürsek o kadar da önemli değilmiş çünkü burada velilerin çocukların yanında olması fazla bişeyi değiştirmiyor.

" İngiliz Çocuklar Ekran Başından Kalkmıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İngiliz Çocuklar Ekran Başından Kalkmıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İngiliz Çocuklar Ekran Başından Kalkmıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "